Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Шановні мешканці міста та Центрально-Міського району!

Шановні мешканці міста та Центрально-Міського району!

У зв’язку зі збільшенням кількості захворювання на території України свійських тварин на тваринний сказ, виконком Центрально-Міської районної у місті ради попереджує Вас про небезпеку для життя мешканців міста, пов’язаною з захворінням на сказ та нагадує основні ознаки сказу.

Сказ-гостре вірусне інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в специфічному ураженні центральної нервової системи, що у людей та більшості вищих тварин закінчується смертельно.

Зараження відбувається через слину хворої на сказ тварини при укусі або ослизненні ушкодженої шкіри.

Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інкубаційний період сказу триває досить довго - у середньому 1-3 місяці (хоча може тривати й до року), і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), що робить лікування практично неможливим. 

Хвороба має три періоди:

Продромальний (період провісників)

Триває 1-3 дні. Супроводжується підвищенням температури до 37,2-37,3°С, пригніченим станом, поганим сном, безсонням, занепокоєнням хворого. Біль у місці укусу відчувається, навіть якщо рана зарубцювалась.

Стадія порушення

Триває від 4 до 8 днів. Виражається в різко підвищеній чутливості до найменших подразнень органів чуття: яскраве світло, різні звуки, шум викликають судоми м'язів кінцівок. Хворі стають агресивними, буйними, з'являються галюцинації, марення, відчуття страху.

Стадія паралічів

Настає параліч очних м'язів, нижніх кінцівок. Важкі паралітичні розлади дихання викликають смерть. Загальна тривалість хвороби 5-8 днів, зрідка 10-12 днів.

Враховуючи ступень загрози, яку несе захворювання на сказ, виконком районної у місті ради звертається до мешканців, гостей району та міста, щодо збереження свого життя та життя своїх світських тварин. При виявленні перших ознак захворювання на сказ безпритульних тварин, або світських тварин не нехтувати цим та негайно звертатися до лікарні ветеринарної медицини з метою проведення комплексу профілактичних та оздоровчих ветеринарно-санітарних антирабічних заходів щодо сказу тварин.

вгору