(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Розпочато Марафон скорботи в музеї Михайла Мармера

Розпочато Марафон скорботи в музеї Михайла Мармера

27 січня світ вшановує пам'ять жертв Голокосту. Цю дату встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у листопаді 2005 не випадково – 27 січня 1945 року 6-а армія 1-го Українського фронту звільнила невелике польське місто Освенцім та табори смерті Аушвіц і Аушвіц-2-Біркенау. Досвідчені фронтовики, яким смерть не раз дивилася в очі, жахнулися від того, що побачили: гори трупів, котрі нацисти не встигли утилізувати, напівживих, – обтягнуті шкірою скелети, – людей, що через глибоке виснаження не могли рухатися, і до кінця не вірили у те, що їхні страждання закінчились.

Аушвіц став світовим символом нацистських злочинів. «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеку, що приховує у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…», йдеться у Резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналася до цього документу у 2012 році та разом зі всім світом почала відзначати пам'ять про ту сумну подію.  

         Щороку до цієї дати у Криворізькому музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» проводяться церемоніальні заходи. 2022 рік не став винятком – з 19 січня по 1 лютого у музеї проходитиме Марафон скорботи, присвячений пам'яті безневинно загиблих у роки Голокосту. У Марафоні візьмуть участь студенти та школярі криворізьких навчальних закладів та шкіл сільських районів.                             19 січня до музею на інтерактивну лекцію «Чому євреї?» прийшли студенти Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців. Тема Голокосту для підліткової аудиторії не нова, тобто слухачі досить обізнані про зміст, форми реалізації Шоа Третім Рейхом, а ось причини, що спонукали створення антилюдської ідеології в німецькому суспільстві, були для них не зовсім зрозумілі та викликали багато питань. Тому основною метою лекційного заняття стало прагнення дізнатися природу нацистських злочинів проти людства. У ході лекції студенти проаналізували передумови формування агресивної політики Третього Рейху, причини та наслідки Голокосту, його уроки для людства. 

        На завершення студенти взяли участь у Церемонії скорботи, поклали квіти до музейного символу єврейської трагедії «Дерево пам'яті», вшанували жертв Голокосту хвилиною мовчання.”

         Всі бажаючі, особливо учнівська та студентська молодь, мають нагоду відвідати у ці дні  Криворізький музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», що розташований у приміщенні головної криворізької синагоги “Бейс Штерн Шульман”(вул.Пушкіна, 46).

вгору