Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Прогулянки у часі по проспекту Поштовому

Прогулянки у часі по проспекту Поштовому

Наше місто Кривий Ріг неможливо уявити  без проспекту Поштового, а прогулянки цим проспектом – дуже популярне та обов’язкове заняття не тільки для гостей міста, а і для усіх  криворіжців. Щоб отримати  задоволення від прогулянки, необхідно знати секрети цієї головної вулиці міста. Криворіжцям надзвичайно повезло, як повезло усім, хто любить Кривий Ріг, адже,  історія, факти, події та усі секрети за останні 100 років зібрані в одній книзі Ігоря Рукавіцина – «Исторический путеводитель по Почтовой».

З цим унікальним краєзнавчим виданням  продовжують знайомити криворіжців та усіх своїх читачів співробітники Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих». Проведено творчі зустрічі з І.Рукавіциним, презентації книги для учнів загальноосвітніх шкіл №№ 12, 15, 20, 60, Центрально-Міського ліцею, КЗ «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання».

Книга «Исторический путеводитель по Почтовой» в повній мірі може задовольнити інтерес молодих читачів до того, що було раніше та порівняти  з тим, який проспект є сьогодні. Книга охоплює  історичний період останніх 100 років, з 1917 по 2017 рік. Акценти проставлені  на важливі дати 1917, 1937, 1957, 1987  та  2017 років. Аксонометричні проекції, що використані у книзі, дають ясні уявлення про розташування будівель та споруд на проспекті в кожному часовому вимірі. Такі факти дозволяють використовувати дане видання, як книгу-екскурсію та книгу-квест.

Багатьом молодим людям було цікаво відкривати книгу не з першої сторінки, а з останньої та дізнаватись, що було на місці тої чи іншої сучасної будівлі. Стали відкриттям для багатьох такі факти, що лише декілька будинків на криворізьких вулицях мали цифрову нумерацію, в адресних та довідкових книгах тих років адреса вказувалася по імені володарів будинків, сьогодні з будівель ХХ століття на проспекті Поштовому збереглося лише два будинки  - №№35, 39, а  Поштовий – це не тільки фасади будинків, а й двори та дворики, де можна спостерігати сліди історії.

Великий інтерес у читачів викликає розділ  книги «Город, который мы не сберегли», про історичні будівлі, збудовані наприкінці ХІХ-ХХ століть та які не збереглися до теперішнього часу.

Для усіх допитливих читачів співробітники Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» (пр. Поштовий, 42) проводять безкоштовні екскурсії по проспекту Поштовому.

вгору