Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Про визначення участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею, того з батьків, хто проживає окремо

Про визначення участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею, того з батьків, хто проживає окремо

Діючим законодавством України передбачено дієвий вплив на батьків, які не виконують рішення органу опіки та піклування в частині визначення   участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею, того з батьків, хто проживає окремо. Відповідні зміни внесені до статті 184  Кодексу України про адміністративні  правопорушення.

Відповідно до ст.157 Сімейного кодексу України питання виховання дитини вирішується батьками спільно.

Той  з батьків, хто проживає окремо від дитини, має право на спілкування з нею та зобов’язаний брати участь у її вихованні, а той з батьків,  хто проживає разом з дитиною, не має права перешкоджати такому спілкуванню іншому, якщо тільки таке спілкування не перешкоджає належному розвиткові дитини.

Відповідно до положень ст.  157, 159 Сімейного кодексу України питання щодо участі батьків у вихованні дитини може вирішуватись за їх спільною домовленістю, рішенням органу опіки та піклування або рішенням суду.

При вирішення питання участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини, органом опіки та піклування приймається рішення,  яким  визначається спосіб участі іншого з батьків у спілкуванні з дитиною, дні та часи побачень з дитиною,  графік таких побачень тощо.

На даний час за порушення рішення виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування щодо визначення способів у часті у вихованні дитини та спілкуванні з нею, того з батьків, хто проживає окремо від дитини, передбачається адміністративна відповідальність, у вигляді накладання штрафу від ста   до ста п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Вчинення повторного діяння протягом року після накладання адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу віл ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян та тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом – до виконання рішення в повному обсязі.

Крім цього, звертаємо увагу на встановлення відповідальності за невиконання  законних вимог посадових осіб органу опіки та піклування, пов’язаних із обмеженням умов проживання дитини, створення перешкод посадовими особами при здійсненні інших покладених на них законом повноважень, що тягнуть за  собою накладення штрафу від п’ятдесяти до  ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення повторного діяння протягом року після накладання адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України  від 06.08.2019 №1201 «Про затвердження інструкції з оформлення посадовими особами органів опіки  та піклування матеріалів про адміністративні правопорушення» протоколи складають посадові особи з числа працівників служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, яким згідно з рішенням виконкому районної у місті ради надані повноваження на їх складання.

вгору