Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Про роботу служби у справах дітей виконкому районної у місті ради

Про роботу служби у справах дітей виконкому районної у місті ради

Пріоритетним напрямком  роботи виконкому районної у місті ради  є підвищення рівня життя сімей з дітьми, вдосконалення соціально-психологічної та правової допомоги сім'ям, спрямованої на попередження та вирішення проблем сімейного неблагополуччя.

У районі запроваджена система взаємодії державних органів та  структур, на які законодавством покладено здійснення дієвих заходів в роботі з сім'ями та дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах, щодо їх  адаптації та соціалізації у суспільстві.

З метою координації зусиль усіх суб'єктів соціальної роботи та  підвищення ефективності профілактично-роз’яснювальної роботи з сім'ями у районі створені і працюють  комісія з питань захисту прав дитини та комісія з питань взаємодії суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах. На засіданнях комісій розглядаються проблемні питання  сімей і дітей, що опинились у надзвичайно складних життєвих обставинах, наслідки яких вони не в змозі самостійно подолати.

Сьогодні на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради  перебуває 120 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, та які виховуються у 63 сім’ях.  З них, 74%  дітей проживають у неповних та багатодітних сім'ях.

Головними причинами сімейного неблагополуччя є: схильність батьків до вживання спиртних напоїв або наркотичних речовин, нехтування батьківськими обов'язками, безробіття, незадовільні умови проживання. Є такі сім'ї, які перебувають на обліку тривалий час, тому, що потребують постійного контролю.

Упродовж 2016 року з усіма батьками, діти яких перебувають на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради,  проведено індивідуально-профілактичну роботу, 11 батьків пройшли обстеження або лікування з приводу алкоголізму та наркоманії, 104 – були притягнуті районним судом м.Кривого Рогу до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП (ухилення від виконання батьківських обов'язків). До батьків, які не реагували на профілактичні заходи, прийнята виключна міра впливу, як позбавлення батьківських прав. У минулому році 8 батьків відносно 7 дітей було позбавлено батьківських прав.

Спочатку 2017 року до районного суду направлено 17 адміністративних протоколів, складених співробітниками Криворізького відділу поліції  на батьків за ст.184 КУпАП, та 5 позовних заяв виконкому районної у місті ради щодо позбавлення батьківських прав 5 батьків відносно 5 дітей. 

Головну роль у виховному процесі з дітьми та їх батьками на сьогодні виконують педагогічні працівники закладів освіти.

У кожному закладі освіти працюють практичні психологи та соціальні педагоги. В графіках роботи шкільних соціально-психологічних служб виділені спеціальні години для проведення з дітьми та батьками індивідуально-корекційної роботи, спрямованої на захист психічного здоров’я та благополуччя дітей .

Крім того, на території району працюють  фахівці з соціальної роботи  Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, діяльність яких  направлена на своєчасне виявлення сімей, що опинились у складних життєвих обставинах та мають ознаки кризових, розв'язання їх життєвих проблем, надання  їм соціальних послуг у відповідності до їх потреб, та здійснення профілактичних заходів по запобіганню вилучення дітей із біологічної сім'ї.     

Загалом, на обліку у Криворізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом минулого року перебувало  340 сімей, в яких  виховувалось 646 дітей, з них було охоплено соціальним супроводом 148 сімей та 239 дітей.

Робота з даного напрямку триває та перебуває на постійному контролі в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради. 

вгору