(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Про результати діяльності підрозділів Центру пробації за всіма напрямами

Про результати діяльності підрозділів Центру пробації за всіма напрямами

#пробація_в_дії

Кількість клієнтів пробації у 2021 році зросла, як і збільшився рівень довіри до пробації обвинувачених та людей, які виявили бажання стати волонтерами пробації. Суди ж стали менше запитувати досудову доповідь. Але на це є об’єктивні причини

Понад , тисяч осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (у тому числі до штрафу) пройшло по обліку органів пробації протягом І півріччя 2021 року. Це на 3,5 тисячі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із зазначеної кількості клієнтів пробації тис осіб – особи, засуджені до реального покарання (тюремного ув’язнення), але звільнені від відбування покарання з випробуванням, звільнені від відбування покарання вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до 7 років, а також звільнені від відбування покарання вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років.

Після ознайомлення з порядком та умовами відбування покарання засуджених вчинили нові кримінальні правопорушення. Таким чином відсоток повторної злочинності серед клієнтів пробації склав 0,78 % від кількості засуджених, які перебували на обліку. І це на 16,5 % менше, ніж за аналогічний період 2020 року (2020 р. – 763 засуджених осіб вчинили нові правопорушення, що становило 0,98 % від кількості осіб, які перебували на обліку).

Станом на 01.07.2021 року на обліку підрозділів пробації перебувало неповнолітніх. З початку року по обліку пройшло 1279 таких осіб.

За адміністративні порушення протягом І півріччя 2021 р. на облік підрозділів пробації поставлено осіб та знято з обліку – осіб.

У рамках досудової пробації працівниками органів пробації протягом І півріччя 2021 р. виконувалось майже тисяч ухвал суду щодо складання досудової доповіді. Це на % менше, ніж за аналогічний період минулого року. Причинами такої ситуації встановлено:

прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 р. № 2617-VІІІ, яким установлено кримінальний проступок як вид кримінального правопорушення. У зв’язку з цим деякі судді не вбачають доцільності в отриманні досудової доповіді;

поширення застосування у кримінальному процесі інституту угод (про примирення і про визнання винуватості);

зменшення кількості кримінальних проваджень, які надійшли на розгляд суду,

некомплект штату судів та ін.

Загалом по Україні протягом звітного періоду працівниками пробації складено досудових доповідей, що становить 88 % від загальної кількості ухвал, що виконувались протягом півріччя.

Найвищі показники складених досудових доповідей в уповноважених органах з питань пробації у Полтавській, Чернівецькій, Одеській та Херсонській областях, найнижчі – у Львівській, Житомирській та Харківській областях.

% підготовлених досудових доповідей містять висновок про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення волі або обмеження волі на певний строк. Цей показник з початку впровадження в Україні досудової пробації поступово підвищується – із 75 % за І півріччя 2017 р. до 84 % у 2021 році.

Фіксується і збільшення частки обвинувачених, які взяли участь у складенні досудової доповіді. Так, протягом І півріччя 2021 р. за участю обвинувачених складено досудових доповідей або 78 %, що на 9 % перевищує показник за аналогічний період 2020 р.

За напрямом пенітенціарної пробації уповноваженими органами з питань пробації отримано від установ виконання покарань (слідчих ізоляторів) повідомлень-запитів відносно осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк та готуються до звільнення.

Відносно 3555 осіб (84 %) порушені питання вирішено позитивно.

На кінець I півріччя поточного року із волонтерами пробації співпрацювало % підрозділів пробації. З волонтерами укладено договір про співробітництво (6 % волонтерів співпрацюють з 2 та більше підрозділами пробації). З початку року кількість волонтерів збільшилась на 6%, а кількість органів пробації, що підписали договори з громадянами про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, збільшилась на 5%.

Найбільше волонтерів долучалося до таких напрямів роботи як: соціально-виховна та індивідуально-профілактична робота, надання консультативної/ психологічної та інших видів допомоги (працевлаштування, освіта тощо). Усього за вказаний період волонтерами проведено 3733 заходи, якими охоплено 8509 клієнтів пробації.

Детальніше про результати діяльності підрозділів Центру пробації за всіма напрямами діяльності – читайте на сайті «Пробація України» в огляді за посиланням

https://docs.google.com/.../1JsW_wq6PSLQea_X33R4iur.../edit

вгору