(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Про реалізацію програми із забезпечення громадян України житлом

Про реалізацію програми із забезпечення громадян України житлом

04.08.2021 Кабінет Міністрів України підтримав проект постанови "Про затвердження Умов забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компаніяˮ громадян України житлом", розроблену Мінфіном.

Метою документу є встановлення умов для реалізації ПАТ “Українська фінансова житлова компаніяˮ програм із забезпечення громадян України житлом на умовах фінансового лізингу та іпотечного кредитування за рахунок власних та залучених коштів.

ПрАТ «Укрфінжитло» надаватиме житло у фінансовий лізинг на умовах нульового першого внеску та під 5% річних, а також в іпотеку на умовах фіксованої ставки 7%, терміном до 30 років із першим внеском 20%.

Зокрема, визначено перелік осіб, які можуть претендувати на забезпечення житлом. Це працівники та службовці, які отримують заробітну плату за рахунок державного або місцевих бюджетів (родини медиків, військовослужбовців, педагогів, поліцейських, рятувальників та інш.), та особи, відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної баз даних про внутрішньо переміщених осіб.

Також встановлено критерії, що дають право громадянам на отримання житла, а саме:

- розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї за останні 6 місяців не має перевищувати 10 розмірів середньомісячної заробітної плати у регіоні;

- протягом останніх 5 років не мали у власності житлову нерухомість або потребують поліпшення житлових умов;

- вікове обмеження: на дату виконання зобов’язань – не більше 70 років;

Окрім того, визначено умови щодо житла, передусім це:

- строк укладання договорів – не більше 20 років;

- вартість 1 м² загальної площі житла не може перевищувати опосередковану вартість житла за регіонами, визначену Мінрегіоном та збільшену на відповідні коефіцієнти;

- відсоткова ставка за іпотечним кредитом є фіксованою на весь період дії договору;

- житло у фінлізинг надається без першого внеску; перший внесок за іпотечним кредитом складає 20% вартості житла;

- нормативна площа (для фінлізингу: не більш 21 м² на кожного члена сім’ї та додатково 10.5 м² на сім’ю, але не більш 94.5 м²; для іпотечного кредиту: 50 м²

на одинокого громадянина чи на сім’ю з 2-х осіб та 20 м² на кожного наступного члена сім’ї);

- вимоги щодо об’єкта житлової нерухомості, який передається у фінансовий лізинг (перебуває в експлуатації не довше 20 років, або реконструкцію якого здійснено не раніше, ніж за 10 років до укладання договору).

       В Україні з 1 березня 2021 року запрацювала державна програма «Доступна іпотека 7%». За умовами програми, об'єктом іпотеки може виступати квартира або приватний будинок. Максимальна вартість об'єкта – 2,5 млн грн, при цьому гранична сума іпотеки становить 2 млн грн. Кредит надається на термін до 20 років. Перший мінімальний внесок становить 15%, а іпотечна ставка – 7%. Наразі нею вже скористалися 648 родин, а загальний об’єм кредитування склав 550 млн грн.

вгору