(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Про проведення акції «Стоп торгівля людьми»

Про проведення акції «Стоп торгівля людьми»

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі, є торгівля людьми. Це явище порушує права людини, принижує її честь та гідність.

18.10.2021 головою комітету у справах сім’ї та молоді виконкому районної у місті ради на пр.Поштовому, у рамках проведення міської акції до Європейського дня боротьби торгівлі людьми,  проведено акцію «Стоп торгівля людьми». Під час якої мешканцям та гостям району було вручено інформаційні листівки щодо протидії торгівлі людьми, роз’яснено засади протидії торгівлі людьми та роз’яснено телефони «гарячих ліній» у випадку виникнення загрози торгівлі людьми.

Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, особливо в частині поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

За даними Міністерства соціальної політики України статистичні дані за 2020 рік наступні:

         - подано місцевими державними адміністраціями для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, - 162 комплекти документів;

         - кількість осіб, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, - 97 осіб. Відмовлено – 53 громадянам, відмовлено у провадженні – у 8 випадках. Продовжено статус – 4 особам.

Серед осіб, які отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 28 жінок, 68 чоловіків і одна дитина (хлопчик).

Із них: 32 особи постраждали від трудової експлуатації, 4 – від сексуальної, 2 – від жебрацтва, 4 особи були втягнені у злочинну діяльність, а 55 – використані у збройних конфліктах.

Країни призначення (експлуатації): Російська Федерація – 4 випадки; Україна – 4; Ліван – 1; Італія – 1, ОАЕ – 4, Туреччина – 1.

Усього за 2012-2020 роки офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 975 осіб. Серед них: жінки – 368 осіб; чоловіки – 519; діти – 88 (56 дівчат та 32 хлопчика).

10 фактів, які треба знати про торгівлю людьми:

 Торгівля людьми - це експлуатація людей з метою отримання вигоди.

  1. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.
  2. Торгівля людьми - найбільш активно прогресуюча злочинна діяльність, яка приносить щорічний дохід близько 150 мільярдів доларів США.
  3. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір покинути свій будинок в пошуках кращого життя.
  4. У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
  5. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
  6. Злочинці - як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
  7. Коли люди стають об'єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству: загрозам, згвалтуванням, інше.
  8. Майже завжди у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
  9. Торгівля людьми - це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.

вгору