Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Про право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на отримання одноразової грошової допомоги після досягнення ними 18-річного віку

Про право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на отримання одноразової грошової допомоги після досягнення ними 18-річного віку

 

Діти, що мають соціально-правовий статус, після досягнення 18-річного віку, мають право на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 № 823 «Про затвердження порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування» зі змінами та доповненнями.

Розмір допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України і у 2017 році складає - 1810 грн.

Для отримання дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування вищевказаної допомоги, служба у справах дітей виконкому районної у місті ради складає списки дітей вказаної категорії, яким у поточному році виповнюється  18 років та подає їх до відділу освіти виконкому районної у місті ради.

У разі переміщення дитини вищевказаної категорії з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, служба у справах дітей за місцем її виявлення включає таку дитину до зазначеного списку для отримання одноразової допомоги.

Виплата допомоги здійснюється у готівковій формі відділом освіти на підставі заяви та паспорта отримувача цієї допомоги.

У разі перебування особи, яка має право на отримання одноразової допомоги, в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань така допомога призначається і виплачується шляхом перерахування на відкритий  у банку вкладний (депозитний) рахунок особи на підставі звернення адміністрацій вказаних установ до відділу освіти за умови наявності інформації про дитину в єдиному банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У разі неотримання з будь-яких причин дитиною одноразової допомоги в установлений строк вона може бути виплачена протягом 3 років.

Так, у поточному році 16 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, що перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради, виповнюється 18 років.

Станом на 12.05.2017 досягли повноліття та отримали одноразову грошову допомогу 5 дітей вищевказаної категорії.

Питання щодо отримання одноразової грошової допомоги дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування перебуває на постійному контролі в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.

вгору