(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Про легалізацію найманої праці

Про легалізацію найманої праці

УВАГА!

 Використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин позбавляє їх в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії. 

Відповідно до діючого пенсійного законодавства України встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто, у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам.

Якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в «конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Звертаємося до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців: Вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, перевіряйте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок.

На сьогоднішній день, зареєструвавшись на WEB-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України: http//portal.pfu.gov.ua, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

Кожен працівник має можливість проконтролювати відображення особових даних та розмір заробітної плати, задекларованої роботодавцем, звернувшись з копією паспорта, ідентифікаційним кодом до територіального органу Пенсійного фонду України (сервісного центру), який розташований на вул. Петра Калнишевського, 1а.

Під час проведення моніторингу з легалізації найманої праці на об’єктах бізнесу підприємці охоче демонструють трудові договори, оформлені з найманими працівникам. Але багато прикладів, коли за наданою податківцями оперативною інформацією, не всі наймані працівники, що значаться у трудових договорах, оформлені відповідно до трудового законодавства.

вгору