(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Про хід виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 №419-р "Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020року"

Про хід виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 №419-р "Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020року"

  

 

Станом на 12.02.2019 року на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 205 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із 205 дітей вказаної категорії, 136 виховуються в сім'ях опікунів, піклувальників, 19 - в дитячих будинках сімейного типу, 26 - в прийомних сім'ях. Сімейними формами виховання охоплено 88,3 % дітей .

Спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, згідно з графіком, здійснюється моніторинговий нагляд за умовами утримання, виховання, розвитку дітей, над якими встановлено опіку, піклування, які влаштовані у прийомні сім'і, дитячі будинки сімейного типу.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" служба у справах дітей вживає заходів щодо розвитку сімейних форм виховання та влаштування до них дітей пільгової категорії. У минулому році із державних дитячих установ до сімейних форм виховання влаштовано 7 дітей вищевказаної категорії.

Станом на 10.02.2019 у районі створено та функціонує 7 прийомних сімей, у яких виховується 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 особи з їх числа, та 3 дитячі будинки сімейного типу, у яких виховується 20 дітей пільгової категорії.

З метою якісного здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, в сім'ях опікунів та піклувальників, та з метою їх соціального супроводження, у вересні 2018 та у січні 2019 років проведені наради із соціальними педагогами закладів освіти району, на яких розглядалися питання щодо взаємодії кожного із суб'єктів під час здійснення заходів щодо забезпечення дотримання прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 "Про затвердження Порядку суб'єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах", управлінням праці та соціального захисту населення, відділом освіти, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводиться робота щодо своєчасного виявлення дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою соціального супроводу таких дітей та сімей з дітьми.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради постійно проводиться роз'яснювальна робота серед мешканців району з питання надання усіх видів соціальної допомоги. Особлива увага приділяється сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, сім'ям у яких виховуються діти, батьки яких позбавлені батьківських прав, прийомним та багатодітним сім'ям, а також жінкам, які виховують самостійно дітей.

На інформаційних стендах у приймальні громадян управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради розміщена інформація стосовно отримання усіх видів соціальних допомог, надання соціальної підтримки мешканцям району.

Під час виїзних прийомів Мобільного офісу, на сходах громадян, єдиних днях інформування, особистих прийомах, на нарадах з головами квартальних та будинкових комітетів, виступах у засобах масової інформації порушуються питання щодо можливості отримання громадянами соціальної підтримки шляхом призначення державних соціальних допомог, пільг та компенсацій.

З метою виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та визначення їх права на отримання усіх видів соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради тісно співпрацює із Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службою у справах дітей, комітетом у справах сім'ї і молоді виконкому районної у місті ради.

У 2018 році спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради проведено обстеження 651 сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, 11700 мешканцям району надані роз'яснення з питання порядку призначення усіх видів державних соціальних допомог.

З початку 2019 року за роз'ясненнями з вищевказаного питання звернулись 1202 мешканця району.

Станом на 10.02.2019 на обліку в службі у справах дітей перебуває 67 сімей, в яких виховується 140 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. З метою покращання ситуації у сім'ях, відновлення їх виховних функцій, упродовж 2018 року спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради з усіма батьками було проведено індивідуально-профілактичну роботу, 11 батьків направлено на обстеження або лікування з приводу алкоголізму чи наркоманії.

У разі, коли батьки свідомо ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків, службою у справах дітей порушується клопотання перед органами внутрішніх справ про притягнення цих батьків до адміністративної відповідальності (ст.184 КпАП). Так, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради, за участю закладів освіти, порушено перед Криворізьким відділенням поліції ГУНП в Дніпропетровській області 51 клопотання про притягнення батьків, які належним чином не виконують батьківські обов'язки, до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП, 7 батьків позбавлено батьківських прав відносно 9 дітей. Усі діти влаштовані до сімейних форм виховання.

Станом на 10.02.2019 у вищих та професійно-технічних навчальних закладах району навчається 44 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування та 62 особи з їх числа. Комітетом у справах сім'ї та молоді виконкому районної у місті ради здійснюється обстеження умов проживання у гуртожитках навчальних закладів району дітей та осіб вищезазначеної категорії, дотримання та реалізація їх прав під час навчання у навчальних закладах.

Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із основних напрямків діяльності виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування.

У роботі органу опіки та піклування важливе значення має створена система та ефективність її функціонування, а саме:

-    ведеться контроль за діяльністю опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які несуть відповідальність за належне виконання обов'язків та своєчасність надання їм державних соціальних виплат;

-    16 дітей пільгової категорії отримали одноразову допомогу по досягненню повноліття на суму 28 960 грн.;

-    здійснюється контроль щодо своєчасного успадкування майна дітьми. У 2018 році 4 дітей реалізували своє право на спадщину після смерті батьків;

-    вживаються заходи щодо встановлення опіки над житлом та майном (у 2018 році прийнято 6 рішень виконкому районної у місті ради);

-   проводиться моніторинг результатів обстеження житлово-побутових умов дітей.

Із 205 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за 172 дітьми зберігаються житлові приміщення: 47 дітей є власниками та співвласниками житла, 138 дітей - мають право користування житлом, 20 дітей не мають житла.

З метою контролю за збереженням житла, що знаходиться на території району службою у справах дітей виконкому районної у місті ради сформований реєстр нерухомого майна дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 61 квартира та 40 домоволодінь.

Відповідальними особами TOB "Дивобуд", TOB "Сітісервіс-КР" щоквартально проводяться обстеження житла, про що складаються відповідні акти. Спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради щомісячно проводиться обстеження житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до складеного графіку обстежень. Перевіркою житла встановлено, що 60 квартир та 38 домоволодінь придатні для проживання, 3 житлових приміщення, в яких залишилися проживати батьки дітей, потребують ремонту.

У 2018 році, за клопотанням служби у справах дітей та пропозиціями громадської комісії з житлових питань, виконкомом районної у місті ради було взято на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 10.02.2019 на обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 2 квартири, які здаються в оренду.

Орендарі своєчасно сплачують рахунки за спожиті енергоносії, підтримують у робочому стані санітарно-технічне та газове обладнання. Кошти, одержані орендодавцями, використовуються на потреби вихованців, оплату комунальних послуг та утримання житлового приміщення у належному санітарно - технічному стані.

Питання виконання плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року, перебуває на постійному контролі у виконкомі районної у місті ради.

вгору