(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Про додержання заповідного режиму на заповідних територіях

Про додержання заповідного режиму на заповідних територіях

На території Центрально-Міського району розташовані природно-заповідні об’єкти: геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Скелі МОДРу», парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Парк ім.Федора Мершавцева» та ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Старовинна груша на Карнаватці» .

 Зазначені об’єкти  входять до складу природно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Нагадуємо, що з метою додержання заповідного режиму на заповідних територіях забороняється:

- будь-яке будівництво, меліоративні роботи, розробка корисних копалин,  порушення ґрунтового покриву і рельєфу;

- знищення дерев, чагарників і трав’янистої рослинності, розорювання земель, прогін та випасання худоби, випалювання сухої рослинності, збір рідкісних, декоративних  і лікарських рослин;

- використання та зберігання отрутохімікатів;

- мисливство, турбування, знищення,  відлов та розорення гнізд всіх видів тварин, погіршення стану їх кормової бази;

- засмічення та забруднення території, стихійний відпочинок, проїзд транспорту, автомобільні стоянки, розведення вогнищ.

Також, попереджаємо, що згідно зі ст. 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» за порушення законодавства про природно-заповідний фонд передбачено дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.

Виконком районної у місті ради закликає мешканців району та міста не допускати порушень та берегти унікальні заповідні об’єкти.

вгору