Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Презентація творчості Бориса Ковтонюка в Центральній бібліотеці

Презентація творчості Бориса Ковтонюка в Центральній бібліотеці

На минулому тижні в Центральній бібліотеці для дорослих відбулася перша велика презентація творчості Дніпровського журналіста, письменника, краєзнавця Бориса Ковтонюка у місті Кривому Розі. Автор трьох поетичних, шести прозових та співавтор багатьох колективних книг — Борис Ковтонюк презентував останні твори: «Унікальні люди Придніпров'я», «Таємні дороги запорожців», «Нестор Махно. Біографічний довідник».

У книзі «Унікальні люди Придніпров'я» понад шістдесят ілюстрованих нарисів, що об'єднані у розділи: «Колекціонери», «Від колекції – до музею», «Майстри», «Диво-садиби», «Екстремали», «Окрилені Музою», «Особистостям немає ліку». Кожен з шестидесяти трьох героїв книги відповідає високим умовам – перший, кращий, єдиний в області або унікальний. Серед них багато тих, хто подолав всеукраїнський, європейський та світовий рівні, а одинадцять з них – з міста Кривого Рогу, один – з Криворізького району.

Серед тих, хто подолав планетарний рубіж: Микола Маковій, який провів найбільше часу у полярних експедиціях, побувавши в Антарктиді та Арктиці 15 разів; криворізький каскадер Віталій Бондар — засновник єдиної в Україні групи авто-, мото, -родео «Торнадо», відомий багатьма рекордами, у тому числі, з нагоди 50-річчя закінчення Другої світової війни, він здійснив супер-марафон довжиною 2025 кілометрів з Києва до Лондона, стоячи на мотоциклі на рівні сидіння, з українським державним прапором, не торкаючись керма руками; подружжя Олександр та Антоніна Бєльські – засновники Криворізького академічного міського театру музично-пластикових мистецтв «Академія руху», єдиного у Європі такого типу; Микола Рябоконь — криворізький художник, який зберіг від знесення дореволюційний будинок, власноруч перетворивши його на справжній храм духовності і культури; Віктор Андріянов– єдиний розробник проектів значків і медалей з емблематики нашого рідного міста та володар унікальної і найбільшої колекції з цієї тематики; Григорій Гусейнов – єдиний лауреат Шевченківської премії у галузі літератури в нашій області і перший в Україні, хто за її рахунок встановив благодійну премію для підтримки сучасних талантів.

В книзі ще багато розповідей про яскраві особистості, які надзвичайно відзначилися своєю діяльністю і добрими справами.

Героям сувенірного видання «Унікальні люди Придніпров'я», які були запрошені на зустріч , автор подарував по примірнику.

Учасників зустрічі очікував і такий сюрприз: захоплююча ілюстрована розповідь «Таємні дороги запорожців», підготовлена за підсумками авто-, вело-водо- та пішохідних краєзнавчих експедицій, які подружжя Борис та Людмила Ковтонюки здійснили по степових річках та їх берегах, від Дніпра до Маріуполя, у 2009-2018 роках.

 На захід завітали журналісти, письменники, викладачі і бібліотечні працівники нашого міста.

вгору