(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Підрозділи | Відділ освіти | Повноваження відділу

Повноваження відділу

Відділ освіти виконавчого комітету районної у місті ради відповідно до законодавства України утворений районною у місті радою у межах затвердженої нею структури і загальної чисельності, підпорядковується виконкому та голові районної у місті ради.

Основними завданнями відділу освіти є:

 1. Реалізація державної та місцевої політики в галузі, спрямованій на удосконалення системи освіти, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, культурних та національних прав і запитів усіх громадян, реалізацію принципу безперервної освіти, адаптацію її до соціально зорієнтованої, глобалізованої економіки та інтеграції в Європейський світовий простір.
 2. Забезпечення своєчасного виконання рішень районної у місті ради та її виконавчого комітету, розпоряджень голови районної у місті ради.
 3. Здійснення планування доходів та видатків кошторису загального та спеціального фондів міського та районного бюджетів на утримання закладів освіти району.
 4. Забезпечення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів закладами освіти району згідно з затвердженими кошторисами доходів та видатків.
 5. Аналіз стану освіти в районі, прогнозування розвитку загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, удосконалення мережі відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розробка та організація виконання районної програми розвитку освіти.
 6. Створення умов для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної освіти.
 7. Комплектування системи загальної середньої освіти педагогічними працівниками, у тому числі керівними кадрами, удосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовка та атестація у порядку, установленому чинним законодавством України.
 8. Забезпечення роботи мережі закладів, діяльність яких спрямована на організацію дозвілля, відпочинку і оздоровлення  дітей пільгових категорій, зміцнення їх матеріально-технічної бази.
 9. Участь у розробці та організація виконання міських і державних програм розвитку освіти на відповідній території.
 10. Оперативне управління майном закладів освіти району комунальної форми власності, організація господарського обслуговування та фінансового забезпечення підпорядкованих навчальних закладів відповідно до затверджених головним розпорядником видатків, здійснення їх централізованого бухгалтерського обслуговування.
 11. Забезпечення в межах своїх повноважень на рівні державних стандартів соціального захисту, охорони життя, здоров’я та захисту прав учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти району, організація виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог чинного законодавства України з охорони праці, пожежної безпеки.
 12. Забезпечення взаємодії підпорядкованих навчальних закладів з питань здійснення заходів щодо запобігання проявам корупції.
 13. Здійснення діяльності розпорядника публічної інформації в межах компетенції та організація роботи зі зверненнями громадян й інформаційними запитами суб’єктів звернень з питань, віднесених до компетенції відділу освіти. Забезпечення доступу громадян до інформаційних ресурсів міста та району, віднесених до компетенції відділу освіти.
 14. Організація харчування та медичного забезпечення в закладах освіти району.
вгору