Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Подбаймо про чисте повітря

Подбаймо про чисте повітря

Виконком Центрально-Міської районної у місті ради занепокоєний тим, що останнім часом випадки спалювання сухої рослинності у районі збільшились, що призводить до значного забруднення  атмосферного повітря та погіршення якості земельних ресурсів.

Зазвичай переважна більшість цих протиправних дій з боку мешканців спостерігається у садівничих товариствах та на присадибних ділянках приватного сектору забудови. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Наприклад, при згоранні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

Тому, з метою недопущення забруднення атмосферного повітря, виконком Центрально-Міської районної у місті ради звертається до мешканців та суб’єктів господарювання з проханням при проведенні заходів з благоустрою на території району та міста не допускати спалювання листя та сухої рослинності, а також не накопичувати побутове сміття, листя, гілки і громіздку сухостійну деревину на контейнерних майданчиках.

 Оскільки спалювання листя, сухої рослинності, відходів несе загрозу для навколишнього природного середовища, за такі дії передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст.ст.77, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за
випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

- на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно ст.245 Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Так, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

- ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палінням.

Отже, ведіть боротьбу з паліями у своєму населеному пункті!

Ще раз закликаємо мешканців Центрально-Міського району та міста  не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви та Ваші родини!

вгору