Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | По історичному ядру міста

По історичному ядру міста

Наше рідне місто Кривий Ріг відзначило нещодавно 243-ю річницю від дня заснування. Яскраво та весело, змістовно та гамірно, гостинно та затишно було у цей святковий день у Центрально-Міському районі.

Серед семи районів міста Кривого Рогу Центрально-Міський район посідає особливе місце. Адже він є старшим за віком і найбагатшим своєю історією та духовною спадщиною.

З великою любов'ю та повагою до рідного міста підготували наукові співробітники КЗК "Міський історико-краєзнавчий музей" надзвичайно цікавий та змістовний захід — пішу екскурсію по історичному ядру міста.

Екскурсію центральною частиною міста провів Олександр Олександрович Мельник — відомий краєзнавець, заступник директора по збереженню цінностей міського історико-краєзнавчого музею. Надзвичайно цікаво було учасникам заходу — пересічним мешканцям міста, вчителям історії та усім небайдужим, пройти пішою ходою від пам’ятника танкістам-визволителям, вздовж проспекту Поштового до його перетину з вул. Свято-Миколаївською, прослухати інформацію та історичні довідки про архітектурні особливості всіх будівель, монументів і пам’ятних знаків, а також, ознайомитися з репродукціями об’єктів історичної забудови, що не збереглися.

Учасники пішої екскурсії оглянули: пам’ятник Святителю Миколаю – покровителю міста, атріум із фрагментом фундаменту першої кам’яної церкви Кривого Рогу, з експозицією археологічних знахідок 2016 року; фрагмент підлоги першої дерев’яної церкви на честь Святителя Миколая, що було засновано на цій благословенній землі у 1761 році; будинок для священників- притчу Миколаївської церкви; будинок професури та споруду першої комунальної лазні 1932 року на вул. Першотравневій; ознайомилися з вірогідним місцем розташування зимівника, який дав початок місту, на вул. Староярмарковій; руїнами першої двоповерхової будівлі Кривого Рогу 1854 року на вул. Грабовського, 9; будівлею Криворізького обласного музичного коледжу на вул. Грабовського, 12; оглянули набережну лівого берега річки Саксагань, звідки відкривається чудова панорама парку імені Федора Мершавцева та пам’ятний знак на честь 200-річчя м.Кривого Рогу, встановлений на місці заснування поштової станції у1775 р. Екскурсанти із задоволенням оглянули, також, парк імені Федора Мершавцева, місце розташування першого фонтану (1903 р.), Човнову станцію (1952 р.), яка стала одним із архітектурних символів та “Візитною карткою” міста Кривого Рогу.

Та минувшина району - це цілий окремий літопис! Не можна будувати майбутнє, не пам'ятаючи свого минулого. Приємно відзначити, що працівники закладів культури старанно працюють над тим, аби мешканці та гості міста завжди пам'ятати і брати все краще із минулого, щоб переносити його в майбутнє, де твориться нова історія, відбуваються нові події, де розкривається душа кожного мешканця Центрально-Міського району.

Дякуємо працівникам КЗК "Міський історико-краєзнавчий музей" за проведення такого змістовного та цікавого заходу. Запрошуємо криворіжців, особливо учнівську та студентську молодь, завітати до затишних залів міського історико-краєзнавчого музею, ближче доторкнутися до багатої і славетної історії нашого рідного міста Кривого Рогу.

вгору