(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Пам'ятки Кривріжжя на полотнах митців

Пам'ятки Кривріжжя на полотнах митців

Щороку, 18 квітня, в Україні на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони культурної спадщини відзначається День пам'яток історії та культури. З цієї нагоди 15 квітня 2021 року в КЗК “Міський історико-краєзнавчий музей” КМР відбулося відкриття виставки “Пам'ятки Криворіжжя на полотнах митців”. Експозиція виставки складається з понад 60 творів 9 криворізьких художників: Юрія Сича, Івана Авраменка, Григорія Шишка, Юрія Ларіна, Федора Россомахи, Миколи Рябоконя, Анастасії Чеботарьової, Анастасії Ярошевич, Богдана Шиптенка. Переважна більшість робіт присвячена  пам'яткам архітектури та містобудування місцевого значення: колишні будівлі улюблених кінотеатрів, адміністративні будівлі, житлові будинки по проспекту Поштовому та вул.Першотравневої. Декілька полотен відображають пам'ятки природо-заповідного фонду, пам'ятки історії та монументального мистецтва. Унікальною складовою частиною виставки є графічні малюнки з серії “Старе місто” Ю.Сича, в яких показані старовинні будівлі Кривого Рогу кінця ХІХ — початку ХХ ст. Тут можна побачити деякі унікальні картини з приватних колекцій криворізьких художників М.Рябоконя, Ф.Россомахи, А.Ярошевич, Б.Шиптенка та картини з фондів музею. Поруч з картинами представлені і справжні елементи декору, печей, інших матеріалів, якими були оздоблені старовинні будинки нашого міста.

Увазі краєзнавців та шанувальників мистецтва пропонується уявна подорож вулицями, скверами, парками Центрально-Міського, Металургійного, Довгинцівського районів та ще багато цікавого.

Запрошуємо всіх криворіжців та гостей міста відвідати виставку “Пам'ятки Кривріжжя на полотнах митців”, що триватиме в міському історико-краєзнавчому музеї до середини червня”.

вгору