Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Пам'ятаємо Чорнобиль

Пам'ятаємо Чорнобиль

32 роки минуло з того часу, коли  сталася Чорнобильська катастрофа. 26 квітня 1986 року — ця дата увійшла в історію, як найстрашніша трагедія, що вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом не відомої раніше біди, страшні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління.  

В ці дні ми вшановуємо всіх причетних до ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, віддаємо данину пам'яті всім  померлим героям-ліквідаторам. В Центральній бібліотеці КЗК “Міська бібліотека для дорослих” було проведено тематичну зустріч, присвячену Дню Чорнобильської трагедії. Запрошені на зустріч ліквідатори Нухов Раліф Раїфович та Гаркуша Олександр Федорович поділились своїми спогадами про ці трагічні події з учнями Криворізької Центрально-Міської гімназії .

Провела  зустріч  Лариса Андріївна Рукавець - вдова чорнобільця з 2007 року, її  чоловік - Рукавець Анатолій Іванович, був ветераном військовоі служби, чорнобильцем 1 категорії, інвалідом 1 групи, одним з тих, хто поклав  своє життя заради порятунку людей під час чорнобильскої аварії. В пам'яті цієї жінки назавжди залишаться ті страшні події 1986 року, коли вона чекала  повернення свого чоловіка. 

Під час зустрічі демонструвались документальні кадри, фото з особистого альбому, Лариса Рукавець читала вірші, що були присвячені її чоловіку, ліквідаторам та чорнобильським подіям. Публікувалась Л.Рукавець  в літературному альманасі «Саксагань», газеті «Чорнобилець», перша її збірка «Цвіте терен» вийшла в 2017 році. Збірки своїх віршів Лариса Рукавець подарувала читачам Центральної бібліотеки. Сказати про те, що виступи Лариси Рукавець та ліквідаторів вразили - нічого не сказати, учні залишилися під величезним враженням.  Саме такі, емоційно насичені, відверті розмови з молоддю допомагають сформувати небайдуже ставлення до людської біди. Молодь приваблюють високі моральні якості цих простих людей, які в тих найскладніших умовах проявили активну громадську позицію, мужність та самовідданість, виявлену на  ліквідації наслідків аварії на  ЧАЕС.  Вони виконували свою роботу по ліквідації аварії. Ім'я такій роботі — подвиг.

вгору