Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Інформація служби у справах дітей виконкому районної у місті ради про хід виконання рішення виконкому районної у місті ради

Інформація служби у справах дітей виконкому районної у місті ради про хід виконання рішення виконкому районної у місті ради

На виконання рішення виконкому районної у місті ради від 17.02.2016 № 40 "Про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу" служба у справах дітей повідомляє, що у районі вживаються заходи щодо соціально-правового захисту дітей пільгової категорії.

Станом на 19.04.2017 на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті  ради перебуває 192 дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 71 дитина-сирота.

Більшість із  них проживає у сім’ях громадян: під опікою та піклуванням - 132 дитини, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 37 дітей, у сім’ях родичів - 3.

У І кварталі 2017 року в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради на первинний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поставлено 2 дитини-сироти та 4 дитини, позбавлених батьківського піклування. Завдяки злагодженій взаємодії суб'єктів соціальної роботи, причетних до вирішення питань захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усі діти влаштовані до сімейних форм виховання. 

 Станом на 19.04.2017 на території району функціонує 8 прийомних сімей, у яких виховуються 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одна особа з їх числа  та 2  дитячих будинки сімейного типу, у яких виховується 10 дітей, позбавлених батьківського піклування.

У березні поточного року був створений дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім'ї Юрченко О.М., до якого було влаштовано 2 дітей-сиріт та 3 дітей, позбавлених батьківського піклування.

На засіданні районної комісії з питань захисту прав дитини, щоквартально заслуховуються звіти усіх суб’єктів взаємодії  про умови утримання і виховання прийомних дітей та дітей-вихованців, які перебувають в прийомних сім’ях та  дитячих будинках сімейного типу.

За результатами звітів за І квартал 2017 року встановлено наступне.  Батькам-вихователям постійно надається всебічна допомога, здійснюється контроль за призначенням та виплатою матеріального забезпечення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. На їх функціонування з початку  року виплачено 197 999,49 грн. державної соціальної допомоги на дітей, та 65 312,4  грн. грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам, за надання соціальних послуг. Заборгованість по виплатах відсутня.

Крім того, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування непрацюючим батькам-вихователям та прийомним батькам на суму   16 110,66 грн.

Станом на 19.04.2017 на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради перебуває 3 прийомні сім'ї,  які є багатодітними родинами та за рахунок міського бюджету користуються 50% знижкою оплати за комунальні послуги у межах середніх норм споживання.

У районі діє система заходів, спрямованих  на захист житлових прав дітей, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу.

Так, у І кварталі 2017 року 1 вихованець дитячого будинку сімейного типу  поставлений у виконкомі районної у місті ради на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

При вирішенні питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім'ї громадян, виконкомом районної у місті ради одночасно розглядаються питання збереження за ними права на житло, де вони мешкали з батьками.

Так, за позовною заявою виконкому районної у місті ради одна малолітня дитина, яка тимчасово перебуває у КЗ "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1" Криворізької міської ради, рішенням Центрально-Міського районного суду м.Кривого Рогу у березні поточного року  зареєстрована за місцем проживання батьків, які позбавлені батьківських прав.

Крім того, виконкомом районної у місті ради, як органом опіки та піклування, порушено клопотання перед Криворізькою міською прокуратурою № 3 та Криворізьким відділом ГУНП в Дніпропетровській області про здійснення заходів реагування щодо захисту житлових прав дитини, позбавленої батьківського піклування, мати якої здійснила відчуження домоволодіння без надання дозволу органу опіки та піклування.

Станом на 19.04.2017 у Центрально-Міському районному суді м.Кривого Рогу на розгляді перебуває цивільна справа щодо захисту житлових прав дитини, позбавленої батьківського піклування, за адресою: м.Кривий Ріг, вул.Зелений Гай, буд.29.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради забезпечено контроль за додержанням вимог законодавства щодо проходження двічі на рік дітьми-сиротами та дітьми, які позбавлені батьківського піклування, медичного огляду. У квітні поточного року усі прийомні діти та вихованці дитячих будинків сімейного типу пройшли повний медичний огляд. За результатами медогляду: 3  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є інвалідами дитинства, 1 дитина перебуває на "Д" обліку у КЗ "Криворізький  психоневрологічний диспансер", 3- у лікаря отоларинголога, 1- у лікаря фтизіатра.  Прийомні батьки та батьки - вихователі виконують рекомендації лікарів щодо дотримання лікувально-профілактичних, реабілітаційних, санітарно-гігієнічних та оздоровчих заходів.

У роботі по соціальному захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, важливе значення має система роботи, яка склалася в закладах освіти району. З метою підвищення ефективності роботи соціально-психологічних служб закладів освіти району проводяться наради з соціальними педагогами та практичними психологами, постійно ведеться моніторинг успішності навчання дітей, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

У лютому поточного року на спільній нараді зі службою у справах дітей виконкому районної у місті ради відповідальним особам загальноосвітніх шкіл району за роботу з дітьми пільгової категорії поставлена вимога щодо покращення роботи з даного напрямку та по взаємодії з психолого-медико-педагогічною консультацією з метою  направлення прийомних дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку, до навчально-реабілітаційних центрів.

Станом на 19.04.2017 у загальноосвітніх школах району навчаються 13 дітей, які виховуються у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу. Усі вони мають високий та середній рівень знань, і охоплені позашкільною освітою.

Динаміка набуття навичок та розвиток здібностей прийомних дітей демонструють стабільно позитивний рівень. Організація додаткових занять, розвиток здібностей стали можливим завдяки мобілізації власних ресурсів сімей та закладів освіти.

Усі діти мають позитивні відгуки педагогічних колективів шкіл, де вони навчаються.

Налагодженою системою, яка діє у районі, врегульовано взаємодію виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування, з Криворізьким центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, що дає можливість вчасно вирішити питання надання відповідної соціальної допомоги, яку потребує дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування.

У 2017 році продовжено практику оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячому будинку сімейного типу. Так, у І кварталі поточного року якісним оздоровленням та відпочинком були охоплені 2 дітей, які оздоровлювалися у дитячих оздоровчих таборах "Перлина Придніпров'я" та "Молода гвардія".

Крім того, 2 дітей були оздоровлені і пройшли курс лікування у санаторіях Дніпропетровської області.

Таким чином, у районі відпрацьована і діє налагоджена система щодо  соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу. 

вгору