Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Інформація служби у справах дітей виконкому районної у місті ради

Інформація служби у справах дітей виконкому районної у місті ради

про хід виконання  рішення виконкому Криворізької міської ради від 16.03.2016     № 135 "Про затвердження заходів щодо захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання в м.Кривому Розі на період до 2020 року"

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 16.03.2016 № 135 "Про затвердження заходів щодо захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання в м.Кривому Розі на період до 2020 року", виконком Центрально-Міської районної у місті ради повідомляє наступне.

Протягом літнього періоду 2018 року у КЗ «ДОТ «Слава» було охоплено послугами оздоровлення та відпочинку 257 дітей, у КЗ «ДОТ «Сонячний» - 132 дитини пільгових категорій, у т.ч. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 29  чол., дітей з малозабезпечений сімей – 14 чол., дітей з багатодітних сімей – 98 чол., Дітей з сімей, що опинились в складних життєвих обставинах – 20 чол.

Протягом оздоровчої кампанії 2018 року 58 дітей з сімей, які опинились у складних життєвих та  відвідували тимчасові табори відпочинку з денним перебуванням, було забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням, на яке виділено бюджетні кошти у сумі 12900,00 грн.

Крім того, за рахунок бюджетних коштів в КЗО "Загальноосвітня санаторна школа-інтернат "Дитячий центр  соціальної реабілітації "Перлина Придніпров'я" оздоровлено 44 дитини, у ДП "Український дитячий центр "Молода гвардія" оздоровлено 9 дітей, у ДП України "Міжнародний дитячий центр "Артек" оздоровлено 7 дітей.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради організована профілактична робота в  закладах освіти району по запобіганню дитячої злочинності,  бездоглядності і негативних проявів серед молоді, яку здійснює інформаційна група у складі спеціалістів служби у справах дітей, Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представників правоохоронних органів та районного лікаря-нарколога. В рамках цієї роботи за 9 місяців 2018 року було організовано і проведено 18 інформаційних зустрічей з учнями та їх батьками.

У районі створена та зберігається мережа позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів району. Так, з 01.09.2018 по 15.09.2018 керівниками гуртків, студій та секцій загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу з учнями та батьками щодо залучення дітей до гурткової роботи у позаурочний час. 

Служба у справах дітей виконкому районної у місті ради надає перевагу питанням раннього виявлення  сімей і дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та  забезпечення захисту прав і інтересів дітей, які виховуються в неблагополучних родинах.

Станом на 02.10.2018 на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 135 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Умови проживання дітей вказаної категорії постійно перевіряються педагогами закладів освіти, спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, фахівцями з соціальної роботи Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Протягом 9 місяців  2018 року службою у справах дітей виконкому районної у місті ради, спільно з представниками правоохоронних органів, навчальними та лікувальними закладами району проведено  126 профілактичних рейдів, в ході яких затримано 17 дітей, що потребували державної  підтримки   та   соціального   захисту,  усі вони були тимчасово влаштовано до КЗ "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей".

Крім того, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради, за участю закладів освіти, порушено перед Криворізьким відділом поліції ГУНП в  Дніпропетровській області  35 клопотань про притягнення батьків, які належним чином не виконують батьківські обов'язки,  до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП.

У поточному році виконком районної у місті ради, як орган опіки та піклування, направив до судових органів міста 7 позовних заяв про позбавлення 8 батьків батьківських прав відносно 15 дітей.

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби у справах дітей виконкому районної у місті ради є вдосконалення соціально-психологічної та правової допомоги сім'ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, спрямованої на попередження та вирішення проблем сімейного неблагополуччя.

У районі вдалося створити систему взаємодії державних органів та структур, як суб'єктів соціальної роботи, на які законодавством покладено здійснення дієвих заходів в роботі з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини" створена комісія з питань захисту прав дитини виконкому районної у місті ради, на якій розглядаються питання щодо соціального захисту, забезпечення законних прав та інтересів дітей.

За 9 місяців 2018 року проведено 16 засідань комісії з питань захисту прав дитини виконкому районної у місті ради, на яких розглянуто 85 питань, зокрема:

11-  позбавлення батьків батьківських прав;

1    -  відібрання дітей від батьків, без позбавлення їх батьківських прав;

6    -  про стан виконання батьками батьківських обов'язків;

4    - про повернення дітей на виховання батькам;

9  - вирішення спорів  між батьками щодо визначення способу участі у вихованні      

дитини та спілкування з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї;

9 - про визначення форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування;

3- про реєстрацію факту народження дитини, покинутої батьками у закладі  

 охорони здоров'я;

11  -  про захист житлових та майнових прав дітей;

10   - затвердження та перегляд індивідуальних планів соціального захисту дитини-   сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах;

23 - про надання дозволу батькам на укладання договорів на відчуження житла,  право власності або право користування яким мають діти.

 6 - про стан утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених     батьківського піклування, які виховуються в сім'ях опікунів, піклувальників, в                                               прийомних сім'ях, дитячому будинку сімейного типу;

 Протягом 9 місяців 2018 року службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводилася цілеспрямована робота у вирішенні питань запобігання дитячої бездоглядності і безпритульності, профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, їх соціального захисту, реалізації права дитини на охорону здоров'я, освіту та сімейне виховання.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради  напрацьовані  ефективні форми роботи з питань профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей і їх  соціального захисту  та набуто певний досвід по виведенню із кризового стану  сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Значна увага приділяється профілактиці шкідливих звичок в підлітковому середовищі. Протягом  звітного періоду служба у справах дітей виконкому районної у місті ради здійснювала контроль за виконанням законодавства України, спрямованого на профілактику правопорушень, пияцтва і наркоманії серед дітей.

На постійному контролі у виконкомі районної у місті ради перебуває питання заборони продажу неповнолітнім суб'єктами господарювання та їх найманими працівниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів. З цією метою при виконкомі районної у місті ради створена районна робоча група з питань функціонування об'єктів бізнесу за напрямком протидії обігу фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Так, згідно з графіком, щомісячно проводяться рейди щодо виявлення фактів недотримання суб’єктами господарювання встановлених обмежень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18 років. За результатами спільної роботи членами районної робочої групи з початку 2018 року проведено 24 рейди, обстежено 71 об’єкт бізнесу, у ході яких у 4 об’єктах встановлені факти продажу підакцизних товарів. У відношенні правопорушників складені адміністративні протоколи за порушення ч.2 ст.156 КУпАП та накладено штрафів на загальну суму 2 125 грн.

Вищезазначені суб’єкти підприємницької діяльності знаходяться на особливому контролі у виконкомі районної у місті ради, з ними постійно проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім, та об’єкти бізнесу, яких повторно буде включено до графіків рейдів щодо виявлення фактів продажу підакцизних товарів підліткам, для визначення результативності вжитих заходів.

У районі створена і працює система взаємоінформування стосовно  виявлення дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов'язків, які зазнали насильство, бродяжать, та дітей, які залишились без батьківського піклування.

З метою посилення  взаємодії між відділом освіти, закладами освіти  та службою у справах дітей виконкому районної у місті ради,  Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 12.09.2018 було проведено розширене засідання районного методичного об`єднання соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів за участю фахівців Криворізького міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді та спеціалістів служби у справах дітей виконкому  районної у місті ради.

Основним завданням виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування, щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, сприяння їх усиновленню.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" служба у справах дітей виконкому районної у місті ради вживає заходів щодо розвитку сімейних форм виховання та влаштування в сім'ї громадян дітей пільгової категорії.

Сьогодні більшість дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають в сім'ях громадян, а саме:

- у сім'ях опікунів, піклувальників проживає - 128  дітей;

- у прийомних сім'ях - 27 дітей;

-у дитячих будинках сімейного типу - 14 дітей, 

що складає 89,7 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.  

На початку  2018 року в закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувало 16 дітей. За 9 місяців поточного року з інтернатних закладів до сімейних форм виховання влаштовано 8 дітей.

Пріоритетною формою влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є їх усиновлення, оскільки усиновлена дитина у правовому відношенні є найбільш захищеною, так як набуває в особі усиновлювачів батьків.

Для реалізації в районі державної політики щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради працює електронно-інформаційна система "Діти". Спеціалістами служби зібрано найдокладнішу інформацію про кожну дитину, яка залишилася без батьківського піклування, постійно уточнюється банк даних дітей, які підлягають усиновленню та громадян, які бажають бути усиновлювачами. Станом на 01.10.2018 на обліку з усиновлення перебуває 65 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 11 до 17 років. З них, 26 дітей мають братів та сестер.

У 2018 році усиновлено громадянами України 6 дітей. 

Однією з сімейних форм виховання є прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу.

Станом на 01.10.2018 на території Центрально-Міського району функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 2 особи з їх числа, і 1  дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей вказаної категорії.  

Також, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради забезпечено контроль за додержанням вимог законодавства в частині захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 На обліку у виконкомі районної  у місті ради перебуває 59 квартир та 40 домоволодінь, що зберігаються за 137 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування:  37 дітей є власниками та співвласниками житла, 100 дітей мають право користування житлом. 

Для вжиття заходів щодо збереження  та утримання в належному стані житла, яке на праві власності або праві користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, органом опіки та піклування призначаються опікуни над вищевказаним житлом. Станом на сьогодні 30 осіб призначено  опікунами над житлом, що зберігається за дітьми вказаної категорії.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводиться роз’яснювальна робота серед опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів стосовно дотримання чинного законодавства України щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі діти, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, мають реєстрацію за місцем мешкання законних представників або у житлі, що зберігається за дитиною.

На особливому контролі в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває питання своєчасного оформлення опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями спадкового майна на ім'я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, у 2018 році оформлена спадщина  на ім'я 4 дітей.

За 9 місяців 2018 року, за клопотанням служби у справах дітей та пропозиціями громадської комісії з житлових питань, виконкомом районної у місті ради було взято на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 3 дитини-сироти.

Станом на 01.10.2018  на обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 2 квартири, які здаються в оренду.

Орендарі своєчасно сплачують рахунки за спожиті енергоносії, підтримують у робочому стані санітарно-технічне та газове обладнання. Кошти, одержані орендодавцями, використовуються на потреби вихованців, оплату комунальних послуг та утримання житлового приміщення у належному санітарно - технічному  стані.

Спеціалістами служби у справах дітей щомісячно проводяться обстеження житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до складеного графіку обстежень. Перевіркою житла встановлено, що 58 квартир та 37 домоволодінь придатні для проживання, 3 житлових приміщення, в яких залишилися проживати батьки дітей, потребують ремонту.

Питання виконання заходів щодо захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання в м.Кривому Розі перебуває на постійному контролі у виконкомі районної у місті ради, як органу опіки та піклування, та службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.

вгору