Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Інформація служби у справах дітей виконкому районної у місті ради

Інформація служби у справах дітей виконкому районної у місті ради

про хід виконання  розпорядження  Кабінету Міністрів України від 27.05.2013  № 419-р "Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року"

Станом на 12.02.2018 року на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 202 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 

Із 202 дітей вказаної категорії, 138 виховуються в сім'ях опікунів, піклувальників, 11 - в дитячих будинках сімейного типу, 25 - в прийомних сім'ях. Сімейними формами виховання охоплено 85,7 % дітей .

Спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, згідно з графіком, здійснюється моніторинговий нагляд за умовами утримання, виховання, розвитку дітей, над якими встановлено опіку, піклування, які влаштовані у прийомні сім'і, дитячі будинки сімейного типу.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" служба у справах дітей вживає заходів щодо розвитку сімейних форм виховання та влаштування до них дітей пільгової категорії. У минулому році  із державних дитячих установ до сімейних форм виховання влаштовано 5дітей вищевказаної категорії.

У районі створено та функціонує 6 прийомних сімей, у яких виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 особи з їх числа, та 1 дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 5 дітей пільгової категорії .

З метою якісного здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, в сім'ях опікунів та піклувальників, та з метою їх соціального супроводження, у січні 2018 року проведена нарада з соціальними педагогами закладів освіти району, на якій розглядалося питання щодо взаємодії кожного із  суб'єктів під час здійснення заходів щодо забезпечення дотримання прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 "Про затвердження Порядку суб'єктів соціального супроводу сімей (осіб),   які перебувають у складних життєвих обставинах", управлінням праці та соціального захисту населення, відділом освіти, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводиться робота щодо своєчасного виявлення дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою соціального супроводу таких дітей та сімей з дітьми.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради постійно проводиться роз’яснювальна робота  серед мешканців району з питання надання усіх видів соціальної допомоги. Особлива увага приділяється сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, сім'ям у яких виховуються діти, батьки яких позбавлені батьківських прав, прийомним та багатодітним сім’ям, а також жінкам, які виховують самостійно дітей.

            На інформаційних стендах у приймальні громадян управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради розміщена інформація стосовно отримання усіх видів соціальних допомог, надання соціальної підтримки мешканцям району.

            Під час виїзних прийомів на сходах громадян, єдиних днях інформування, особистих прийомах, на нарадах з головами квартальних та будинкових комітетів, виступах у засобах масового інформування порушуються питання щодо можливості отримання громадянами соціальної підтримки шляхом призначення державних соціальних допомог, пільг та компенсацій.

З метою виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та визначення їх права на отримання усіх видів соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради тісно співпрацює із Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службою у справах дітей, комітетом у справах сім'ї і молоді виконкому районної у місті ради.

Протягом 2017 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради  проведено обстеження 472 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, із них: 58 – багатодітні сім’ї, 8727 мешканцям району  надані роз’яснення з питання порядку призначення усіх видів державних соціальних допомог.

З початку 2018 року  за роз’ясненнями з вищевказаного питання звернулись 577 мешканців району.

Станом на 12.02.2017 на обліку в управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради  перебуває 110 сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. З них:  дві прийомні сім'ї та один дитячий будинок сімейного типу перебувають на обліку у виконкомі районної у місті ради, як багатодітні.

Станом на 12.02.2018 на обліку в службі у справах дітей перебуває 67 сімей, в яких виховується 132 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах. З метою покращання ситуації у сім’ях, відновлення їх виховних функцій,   упродовж 2017 року спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради з усіма батьками було проведено індивідуально-профілактичну роботу, 11 батьків направлено на обстеження або лікування з приводу алкоголізму чи наркоманії.

У разі, коли батьки свідомо ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, службою у справах дітей порушується клопотання перед органами внутрішніх справ про притягнення цих батьків до адміністративної відповідальності (ст.184 КпАП).

Так, у 2017 році  до органів внутрішніх справ було направлено 85 таких клопотань, у 2018 -10.

У 2017 році до районного суду було подано 10 позовів про позбавлення батьків батьківських прав. За результатами розгляду цивільних справ 12 батьків позбавлені батьківських прав відносно 25 дітей. Усі діти влаштовані до сімейних форм виховання. У 2018 році подано 2 позовні заяви  про позбавлення 3 батьків батьківських прав відносно 5 дітей.

Станом на 12.02.2018 у вищих та професійно-технічних навчальних закладах району навчається 127 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Комітетом у справах сім’ї  та молоді  виконкому районної у місті ради здійснюється  обстеження умов проживання у гуртожитках навчальних закладів району дітей та осіб вищезазначеної категорії, дотримання та реалізація їх прав під час навчання у навчальних закладах. 

Сьогодні захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  є одним із основних напрямків діяльності виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування.

У роботі органу опіки та піклування  важливе значення має створена система та ефективність її функціонування, а саме:

- ведеться контроль за діяльністю опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які несуть відповідальність за належне виконання обов’язків та своєчасність надання їм державних соціальних виплат;

- 15 дітей пільгової категорії отримали одноразову допомогу по досягненню повноліття на суму  28 960 грн.;

-  здійснюється контроль щодо своєчасного успадкування майна дітьми. У 2017 році 9 дітей реалізували своє право на спадщину після смерті батьків;

- вживаються заходи щодо встановлення опіки над житлом та майном (у 2017 році прийнято 9 рішень виконкому районної у місті ради);

- проводиться моніторинг результатів обстеження житлово-побутових умов дітей.

Із 202 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за  172 дітьми зберігаються житлові приміщення: 37 дітей є власниками та співвласниками житла,  135 дітей – має право користування житлом,  30 дітей не мають житла.

            З метою контролю за збереженням житла, що знаходиться на території району службою у справах дітей виконкому районної у місті ради сформований реєстр нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку у виконкомі районної  у місті ради перебуває 61 квартира та 40 домоволодінь.

З метою контролю за технічним та санітарним станом квартир, що зберігаються за дітьми, які залишилися без батьківського піклування, відповідальними особами  ТОВ "Дивобуд", ТОВ "Сітісервіс-КР" щоквартально проводиться обстеження житла, про що складаються відповідні акти. Спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради  щомісячно проводиться обстеження житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до складеного графіку обстежень. При перевірці житла було встановлено, що квартира № 12 будинку № 9 на вул.Геологічній у м.Кривому Розі, єдиними власниками якої є малолітня дитина-сирота та її брат - особа з числа дітей-сиріт, знаходиться у непридатному для проживання стані.

За пропозицією служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, виконкомом районної у місті ради, як органом опіки та піклування, ініційоване перед Криворізькою міською радою питання ремонту у 2017 році вказаного житла, за кошти міського бюджету.  У грудні 2017 року ремонт квартири був завершений.

Також, за ініціативою служби у справах дітей та за позовною заявою виконкому районної у місті ради, двоє малолітніх дітей, які залишилися без батьківського піклування, за рішенням Центрально-Міського районного суду зареєстровані за місцем проживання батьків, які позбавлені батьківських прав.

З метою ненакопичення боргів по сплаті за комунальні послуги по квартирам, що зберігаються за дітьми, які залишилися без батьківського піклування службою у справах дітей проводиться роз'яснювальна робота серед опікунів щодо здачі квартир в оренду.

Станом на 12.02.2018  на обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 2 квартири, які здаються в оренду: Військове містечко-35, буд.23, кв.7, вул.Петра Калнишевського, буд.22, кв.33 .

Орендарі своєчасно сплачують рахунки за спожиті енергоносії, підтримують у робочому стані санітарно-технічне та газове обладнання. Кошти, одержані орендодавцями, використовуються на потреби вихованців, оплату комунальних послуг та утримання житлового приміщення у належному санітарно - технічному  стані.

Станом на 12.02.2018 на квартирному обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років, та 50 осіб з їх числа, віком від 18 до 23 років, які потребують поліпшення житлових умов.

З метою підтримки та соціального захисту дітей пільгових категорій службою у справах дітей виконкому районної у місті ради 01.06.2017 у районі були організовані  заходи з нагоди  Міжнародного дня захисту дітей, в рамках яких проведено благодійну акцію "Солодкі подарунки" з врученням дітям морозива. До 01.09.2017 проведено акцію "Готуємо дітей до школи" з врученням наборів шкільного приладдя 79 дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах.  

У 2017 році, завдяки наполегливій профілактичній  роботі, вдалося не допустити появи в районі безпритульних дітей. Всі бездоглядні діти були вчасно виявлені та соціально захищені.

Питання виконання плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року, перебуває на постійному контролі у виконкомі районної у місті ради.

вгору