Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Інформація щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та розвиток сімейних форм виховання у 2016 році

Інформація щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та розвиток сімейних форм виховання у 2016 році

 

Основним завданням служби у справах дітей виконкому Центрально-Міської районної у місті ради є соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" служба у справах дітей виконкому районної у місті ради вживає заходів щодо розвитку сімейних форм виховання та влаштування в сім'ї громадян дітей пільгової категорії.

Сьогодні більшість дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають в сім'ях громадян, а саме:

- у сім'ях опікунів, піклувальників проживає - 131  дитина;

- у прийомних сім'ях - 27 дітей;

-у дитячих будинках сімейного типу - 10 дітей, 

що складає 87 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.  

У 2016 році з інтернатних закладів до сімейних форм виховання влаштовано 5 дітей.

Пріоритетною формою влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є їх усиновлення, оскільки усиновлена дитина у правовому відношенні є найбільш захищеною, так як набуває в особі усиновлювачів батьків.

Для реалізації в районі державної політики щодо усиновлення дітей в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради працює електронно-інформаційна система "Діти". Спеціалістами служби зібрано найдокладнішу інформацію про кожну дитину, яка залишилася без батьківського піклування, постійно уточнюється банк даних дітей, які підлягають усиновленню та громадян, які бажають бути усиновлювачами.

У  2016 році усиновлено громадянами України 5 дітей. 

Однією з сімейних форм виховання є прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу.

На території Центрально-Міського району функціонує 9 прийомних сімей, в яких виховується 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1  дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей вказаної категорії.  

У ході проведення оздоровчої компанії, влітку 2016 року оздоровлено в ДОТ "Слава" 229 дітей, з них: 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 9 дітей-інвалідів, 86 дітей, батьки яких задіяні або загинули в зоні АТО, 15 дітей, які за станом здоров'я перебувають на диспансерному обліку, 14 дітей- переселенців зі східних областей України, 76 обдарованих дітей. У дитячому оздоровчому таборі "Сонячний" відпочила 161 дитина з багатодітних та малозабезпечених сімей району.

З метою розвитку творчих здібностей, виявлення талантів у дітей, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячому будинку сімейного типу, 30.09.2016 на базі міського академічного театру драми та музичної комедії ім.Т.Г.Шевченка, відбувся IV міський родинний фестиваль "З любов'ю в кожне серце", участь в якому взяли вихованці прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу,  учні КЗШ №№ 8, 28, 29, 60, 85 та Криворізької Центрально-Міської гімназії.

У грудні 2016 року службою у справах дітей, відділом освіти виконкому районної у місті ради організовані та проведені новорічні свята для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на базі КПНЗ "Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району",  з врученням новорічних подарунків. У заходах прийняло участь 150 дітей вказаної категорії.

Одним із напрямків роботи служби у справах дітей виконкому районної у місті ради є забезпечення контролю за додержанням вимог законодавства в частині захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 На обліку у виконкомі районної  у місті ради перебуває 63 квартири та 28 домоволодінь, що зберігаються за 122 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування:  35 дітей є власниками та співвласниками житла, 87 дітей мають право користування житлом. 

Для вжиття заходів щодо збереження  та утримання в належному стані житла, яке на праві власності або праві користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, органом опіки та піклування призначаються опікуни над вищевказаним житлом. Станом на сьогодні 26 осіб призначено  опікунами над житлом, що зберігається за дітьми вказаної категорії.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводиться роз’яснювальна робота серед опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів стосовно дотримання чинного законодавства України щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі діти, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, мають реєстрацію за місцем мешкання законних представників або у житлі, що зберігається за дитиною.

На особливому контролі в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває питання своєчасного оформлення опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями спадкового майна на ім'я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, у 2016 році 10 дітей вказаної категорії реалізували своє право на спадщину після смерті батьків.

У  2016 році, за клопотанням служби у справах дітей та пропозиціями громадської комісії з житлових питань, виконкомом районної у місті ради було взято на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01.01.2017  на обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 3 квартири, які здаються в оренду.  Орендарі своєчасно сплачують рахунки за спожиті енергоносії, підтримують у робочому стані санітарно-технічне та газове обладнання. Кошти, одержані орендодавцями, використовуються на потреби вихованців, оплату комунальних послуг та утримання житлового приміщення у належному санітарно - технічному  стані.

З метою контролю за технічним та санітарним станом квартир, що зберігаються за дітьми, які залишилися без батьківського піклування, відповідальними особами  ТОВ "Сітісервіс-КР", ТОВ "Дивобуд" щоквартально проводиться обстеження житла, про що складаються відповідні акти.

Спеціалістами служби у справах дітей щомісячно проводяться обстеження житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до складеного графіку обстежень. Перевіркою житла встановлено, що квартира № 12 будинку № 9 на вул.Геологічній у м.Кривому Розі, єдиними власниками якої є малолітня дитина-сирота та її брат - особа з числа дітей-сиріт, знаходиться у непридатному для проживання стані.

За пропозицією служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, виконкомом районної у місті ради, як органом опіки та піклування, ініційоване перед Криворізькою міською радою питання ремонту у 2017 році вказаного житла, за кошти міського бюджету. 

Також, за ініціативою служби у справах дітей та за позовною заявою виконкому районної у місті ради, двоє малолітніх дітей, вихованців дитячих будинків сімейного типу, за рішенням Центрально-Міського районного суду зареєстровані за місцем проживання батьків, які позбавлені батьківських прав.

З метою налагодження співпраці виконкому Центрально-Міської районної у місті ради, як органу опіки та піклування, з підприємствами - надавачами послуг, щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проводяться звіряння з відповідальними   працівниками    ТОВ "Сітісервіс-КР", ТОВ "Дивобуд", КПТМ "Криворіжтепломережа", ПАТ  "Криворіжгаз", КП "Кривбасводоканал", Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.

Продовжується робота по стягненню заборгованості за надані комунальні послуги та енергоносії з родичів, батьків дітей, які залишилися проживати у квартирах та домоволодіннях, закріплених за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. На кінець 2016 року у Центрально-Міському районному суді  м.Кривого Рогу на розгляді перебуває:

- 48 позовних заяв  КПТМ "Криворіжтепломережа"    на суму 306 881  грн.; 

- 3 позовні заяви ТОВ "Дивобуд"  на суму 9 239 грн.;

- 11 позовних заяв КП "Кривбасводоканал"  на суму 22 905 грн.               

Однак, стягнення заборгованості за надані комунальні послуги та енергоносії з вищеназваних боржників проходить повільно, так як більшість громадян продовжують вести асоціальний спосіб життя і не мають коштів для оплати заборгованості. Крім того, у Центрально-Міському районному суді м.Кривого Рогу перебувають на розгляді 2 цивільні справи за позовом ТОВ "Дивобуд" щодо визнання громадян такими, що втратили право користування житлом.

Питання виконання заходів щодо захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання в м.Кривому Розі перебуває на постійному контролі у виконкомі районної у місті ради, як органу опіки та піклування, та службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.

вгору