(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області

Інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області

СИЛЬНИЙ ВІТЕР

При штормових попередженнях, коли сила поривів вітру досягає 15-20 і навіть 30 м/с, рятувальники рекомендують дотримуватися основних правил безпеки.

Під час шквалу чи шторму в умовах маленьких міст і мегаполісів можна теж постраждати. Внаслідок поривів вітру – падають дерева та рекламні конструкції, зірвано дахи будинків, зруйновані споруди, обірвані лінії електромережі та інші небезпечні випадки.

Аби вберегти себе в час шквальних сильних вітрів потрібно пам'ятати найголовніше і саме просте, що можна зробити в таких випадках.

Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті. При особливо сильних вітрах можна заклеїти вікна смужками скотчу по діагоналі скла (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітром будуть пошкоджені шибки.

Із незасклених балконів слід прибрати абсолютно всі предмети, які при сильному вітрі можуть випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.).

Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів, ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову.

У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку до його стихання. Це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр.

Тримайтесь подалі від великих дерев. Не паркуйте під ними автотранспорт, адже дерево може впасти або зламатись. Також особливо небезпечні гнилі і старі та самотньо стоячі дерева.

Вдома краще ховатися подалі від вікон (туалети і ванні, коридори).

Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика.

При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.

 

Для екстреного виклику при травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших небезпечних випадках телефонуй до служби порятунку за номером «101».

 

вгору