Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Не паліть листя – подбайте про довкілля!

Не паліть листя – подбайте про довкілля!

З настання весняного періоду року почастішали випадки спалення сухої рослинності у нічний час. Найчастіше клубами диму огортаються сектори приватної забудови, садівничі товариства.

При згоранні рослинних залишків у атмосферу потрапляють важкі метали, чадний газ, окис азоту та багато інших канцерогенних сполук, які можуть викликати онкологічні захворювання.

З метою попередження забруднення атмосферного повітря, виконком районної у місті ради звертається до суб’єктів господарювання різних форм власності та мешканців району з проханням при проведенні заходів з благоустрою на території району не допускати спалювання листя та сухої рослинності, а також не накопичувати листя, гілки і громіздку сухостійну деревину на контейнерних майданчиках.

Додатково інформуємо,  що згідно ст.12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» громадяни України зобов’язані здійснювати діяльність з додержання вимог екологічної безпеки, не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів.

При цьому повідомляємо, що особи, які порушують ці вимоги, притягуються до адміністративної відповідальності згідно з вимогами ст.ст.771, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, випалювання у парках, на газонах, в межах території об’єктів природно-заповідного фонду (у Центрально-Міському районі це – парк ім.Федора Мершавцева і Скелі Модру) та землях сільськогосподарського призначення карається накладенням штрафу:

-         на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,

-         на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів.

вгору