(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Відділ освіти виконкому районної у місті ради інформує!

Відділ освіти виконкому районної у місті ради інформує!

Дитина, її здоров’я та життя – найвища цінність. Батьки, відправляючи свою дитину до закладу освіти, хочуть бути впевненими, що там з нею нічого не трапиться, вона навчатиметься у безпечному освітньому середовищі. Формування безпечного і здорового освітнього середовища має бути головним завданням у роботі закладу освіти та пріоритетним для органів місцевого самоврядування.

Зазначене питання стало об’єктом обговорення на засіданні виконкому районної у місті ради, яке відбулося 20.10.2021.

Відповідно до чинного законодавства України відділом освіти, керівниками закладів освіти району вживається комплекс заходів, спрямованих на забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвитку дітей.

З метою попередження та протидії булінгу, насильству, приниження гідності дитини у закладах освіти осучаснюються форми та технології виховної роботи, створюються служби порозуміння щодо уникнення конфліктів та толерантного ставлення у колективі; залучаються органи національної поліції, організації з питань правової допомоги, спеціалісти різних служб і структур, які комунікують з педагогами, учнями та батьками щодо їх обізнаності в правових питаннях та безпечної життєдіяльності. Ця спільна робота направлена на зростання довіри та реальної підтримки в питаннях захисту прав здобувачів освіти. На особливому контролі перебуває питання створення безпечного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами.

Потребує постійного контролю і робота з превентивного виховання. Службою у справах дітей, відділом освіти виконкому районної у місті ради постійно проводяться перевірки закладів загальної середньої освіти району з питання організації превентивного виховання та просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу, що сприяє зменшенню кількості правопорушень, скоєних неповнолітніми за останні три роки (з 19 у 2018 році до 1 у 2021 році).

Здійснюється систематичний контроль за якістю  харчування. Продукти харчування, що надходять у заклади, мають необхідні супровідні документи. Якість продуктів у день надходження та готової їжі щодня перевіряється і оцінюється медичними сестрами або відповідальними  особами. З метою недопущення випадків постачання неякісних продуктів, за вимогою відділу освіти виконкому районної у місті ради, постачальниками систематично здійснюються дослідження продуктів харчування на відповідність установленим стандартам якості. Протягом звітного періоду здійснено вісім таких перевірок. Продовжується робота щодо оновлення матеріально-технічного забезпечення харчоблоків. За рахунок розподілу резерву освітньої субвенції минулого року, що здійснено Кабінетом Міністром України та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, у 2020 році  придбано обладнання для їдальні КЗШ № 60, на загальну суму 1,5 млн. грн, (закладом отримано пароконвектомат, посудомийну машину, слайсер, блендер, картоплечистку та хліборізку). За рахунок коштів міського бюджету протягом 2019 - 2021 років для закладів освіти придбано 52 одиниці холодильного обладнання, майже 62 одиниці технологічного обладнання, 18 водонагрівачів, на загальну суму понад 1 000 000,00 грн.

Підвищення рівня фізичної активності дітей реалізується через організацію освітнього процесу з фізичної культури, позакласної фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи. До послуг школярів спортивні зали, футбольні, баскетбольні, волейбольні, майданчики, спортивні майданчики з тренажерним обладнанням.

У 2020 році у закладах загальної середньої освіти району за рахунок коштів міського бюджету введено 5,75 додаткових ставок гурткової роботи для збільшення охоплення дітей фізичною культурою та спортом. На сьогодні в закладах загальної середньої освіти функціонують 21 гурток та секцій спортивного спрямування, в яких займається 356 учнів. Заняттями фізичною культурою та спортом у дитячо-юнацькій спортивній школі № 3 та позашкільних навчальних закладах району охоплено понад 600 дітей. Набув популярності соціальний проєкт «Активні парки – локації здорової України», до реалізації якого долучилися й учні та вихованці закладів загальної середньої та дошкільної освіти.

Протягом останніх трьох років за бюджетні кошти проведено технічний огляд з перевіркою на працездатність всіх пожежних кранів-комплектів, перезарядку та технічне обслуговування 947 вогнегасників, додатково придбано вогнегасників – 310 шт, протигазів – 344 шт, респіраторів – 600 шт.

Установлено автоматичну пожежну сигналізацію у 18 закладах, на суму 2 593 145,20 грн, системи захисту від прямих попадань блискавок у 27 закладах освіти, на суму 1 149 858,87 грн. Завершуються роботи з встановлення автоматичної пожежної сигналізації в приміщенні КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №6 КТ», на суму 108 054,36 грн. Також проведена обробка дерев’яних конструкцій горищ вогнезахисною сумішшю 10 закладів освіти, на суму 541 420,07 грн, установлені протипожежні двері з нормативною межею вогнестійкості в 22 закладах освіти, на суму 262 370,49 грн, світильники евакуаційного освітлення в 10 закладах освіти, на суму 235 198,95 грн. Виконані роботи по частковій заміні віконних блоків на металопластикові в 19 закладах освіти, на суму 604 438,40 грн, проведений поточний ремонт асфальтного покриття у 17 закладах освіти, на суму 1 521 043,20 грн; здійснено омолодження 738 дерев, на суму 447 149,19 грн.

Проведені капітальні ремонти покрівель у КЗШ І-ІІІ ступенів №12 та     КГ №13, на суму 2 522 275,20 грн, спортивної зали та підсобних приміщень КЦМГ на суму 2 008 535,23 грн. За рахунок субвенцій з обласного бюджету (підтримка депутатів обласної ради), будуть виконані роботи по облаштуванню спортивного майданчика у Криворізькому Центрально-Міському ліцеї, КЗШ № 123 – облаштування кімнати для інтерактивного тиру, на загальну суму майже 600 000,00 грн. Також, деякі заклади освіти району визначені учасниками програми Президента України «Велике будівництво», це – КЗШ №№ 60, 85, ДНЗ №№ 70, 201, Криворізький Центрально-Міський ліцей, що також сприятиме створенню безпечного освітнього середовища всіх учасників освітнього процесу. З метою уникнення надзвичайних ситуацій, відповідно до потреб закладів освіти здійснені поточні ремонти систем електроживлення, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, проводились роботи по частковій заміні підлоги, стелі, дверей, та інше в 48 закладах, на загальну суму 8 181 206,38 грн.

Для забезпечення безпеки учасників освітнього процесу у двох закладах освіти району працюють системи відеоспостереження. У рамках розбудови системи «Безпечне місто» ці заклади освіти додані на загальний пульт міського Ситуаційного Центру. Наше місто єдине в Україні, де нещодавно коштом міського бюджету укладено договори на охорону закладів освіти Державною службою охорони з надання послуг термінового реагування на випадки можливих правопорушень, безпечного перебування та переміщення учасників освітнього процесу, що забезпечує надійний захист території навчального закладу та безпеки учнів. Також, закладами освіти району відпрацьовується застосування додатку «вхід-вихід», що установлений в електронній картці «Картка криворіжця».

За результатами розгляду ухвалено рішення, яким затверджені заходи щодо вдосконалення роботи відділу освіти виконкому районної у місті ради та закладів освіти району з питання створення безпечного освітнього середовища.

Інформує: Відділ освіти
вгору