Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Ікони зі Львова

Ікони зі Львова

18 грудня 2018 року КЗК «Міський виставочний зал» гостинно відчинив свої двері для гостей з міста Лева — відбулося відкриття виставки «Еволюція традиції», на якій були представлені ікони кафедри сакрального мистецтва Львівської Національної Академії мистецтв під керівництвом завідуючого кафедрою, професора народного художника України Романа Якимовича Василика. Це унікальні роботи викладачів і талановитих студентів кафедри сакрального мистецтва, виконані в особливій техніці, як традиційній, так і дуже старовинній, знаній ще з VІ сторіччя - енкаустиці.

Привітав організаторів виставки голова Центрально-Міської районної у місті ради Сергій Володимирович Нєженців та вручив пам'ятні подарунки.

Професор Василик Р.Я. цікаво та емоційно розповів про сучасний напрям в іконографіці, що має християнську основу та національний вимір, про ідею створення єдиної в Україні кафедри сакрального мистецтва, якій вже майже 25 років! Кафедра успішно працює на відродження мистецтва іконопису . Гості заходу почули багато цікавого про кожну привезену ікону, що мають як католицьку основу, так і сучасну. Ікони еволюціонують і мають сучасну наповненість. Важливим фактором діяльності кафедри сакрального мистецтва є той факт, що функціонує  вона в межах світського навчального закладу, тому невимушено знаходиться в контексті сучасних художніх орієнтирів. Вивчення модерних і постмодернових мистецьких практик є в однаковій мірі важливим для формування світогляду молодих іконописців.

З 2010р. – викладачі та студенти ЛНАМ є учасниками міжнародних іконописних пленерів, які щорічно відбуваються на території України та Польщі. Сьогодні кафедра сакрального мистецтва – одна з наймолодших і є єдина ідеологічна в академії, але багато  випускників уже є знаними іконописцями: Любов Яцків, Святослав Владика, Данило Мовчан, Тарас Новак, Софія Білик та інші. Найважливішою особливістю навчального процесу на кафедрі є праця з реальними сакральними об’єктами.  Для художника, який покликаний працювати в храмі ,ціннісним є християнський спосіб життя. Тому в кожній іконі, створеній на кафедрі, важливим є те, щоб у ньому був присутній «християнський дух».

вгору