Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Исторический путеводитель по Почтовой

Исторический путеводитель по Почтовой

Жовтень 2017 року відзначився великою подією для мешканців міста, зокрема, мешканців проспекту Поштового.  Відомий краєзнавець, письменник, член Національної спілки краєзнавців України Ігор Анатолійович Рукавіцин презентував нове своє творіння - книгу «Исторический путеводитель по Почтовой».

Це не перша книга автора. На його рахунку вже десяток історичних видань, таких, як «Кривой Рог в открытках, документах, фотографиях», «Финансовые и кредитные учреждения Украины конца ХIХ — начала ХХ века в открытках, документах и фотографиях», «Нотариат конца ХIХ — начала ХХ века» та ін.

Книга послідовно розповідає про розвиток головного проспекту міста з 1917 по 2017 рік, за опорними датами відтворені аксонометричні проекції вулиці. Підготовка книги велася кілька років і містить десятки старовинних листівок і фотографій, документи і спогади очевидців, опис місць і подій, витяги з газет і відомості з довідкових видань. Загалом, автор запропонував захоплюючу подорож у часі.

Презентація книги відбулася у відділі обслуговування Центральної бібліотеки КЗК "Міська бібліотека для дорослих", до речі, яка знаходиться саме на проспекті Поштовому.  На презентації були присутні громадські діячі, краєзнавці, історики, журналісти нашого міста, бібліотечні працівники, представники туристичних агенцій, а також всі ті, кого цікавлять нові дослідження в історії Кривого Рогу і ті, хто давно знає і цінує творчість Рукавіцина І.А.

Слова подяки на адресу автора прозвучали від голови Центрально-Міської районної у місті ради Сергія Володимировича Нєженцева, а також головного спеціаліста управління культури виконкому Криворізької міської ради Інги Валентинівни Сіліної та голови громадської організації «Криворізька міська організація «Депутати органів місцевого самоврядування» Дмитра Петровича Степанюка.

Інтерес до видання виник дуже великий, тож після офіційної частини ще довго тривало неформальне спілкування автора з гостями, присутні обмінювалися враженнями та задавали питання Ігору Анатолійовичу.»

«Уникальное для Кривого Рога историко-краеведческое исследование, в фокусе которого находится одна улица, точнее, проспект Почтовый – старейшая магистраль города. Автор последовательно описывает развитие главного проспекта от 1917 до 2017 года. Показано, как изменялось его благоустройство, названо более десятка имен архитекторов разных времен, которые проектировали на нем дома. В путеводителе немало деталей, которые раскрывают биографию жителей улицы и благодаря которым она будто оживает. В этом краеведческом издании раскрыто много неизвестных ранее или малоизвестных страниц истории города, сопровожденных впервые опубликованными фотографиями, открытками, репродукциями картин, воссозданными аксонометрическими проекциями и воспоминаниями современников. Путеводитель будет интересен не только для краеведа или жителя города, но и для туриста, и вполне может положить начало серии «История улиц Кривого Рога», поскольку в городе есть еще десятки интересных объектов».

Игорь Кочергин, доктор исторических наук,

глава Днепропетровской  областной

организации Национального союза краеведов Украины.

вгору