(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | “Іспит з української” в Центральній бібліотеці

“Іспит з української” в Центральній бібліотеці

В Центральній бібліотеці для дорослих (пр. Поштовий, 40), в межах співпраці бібліотеки з Національною комісією зі стандартів державної мови, з 29 липня працює Пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою.

            Такі іспити складають особи, які зобов’язані володіти дepжавною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, а саме: дepжавні службовці, кepівники закладів освіти усіх фоpм власності, особи, які бажають отpимати гpомадянство Укpаїни. Нагадаємо, що 16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови, як державної”. В Центральній бібліотеці створено всі необхідні умови для комфортного складання іспиту — це 4 робочих місця з комп'ютерами, що підключені до Інтернету. Постійно присутні відповідальні за проведення іспиту працівники бібліотеки. Графік складання іспитів — двічі на тиждень, вівторок та четвер, початок іспиту о 10.00, 11.00, 12.00. За раз приймають чотири людини. На все у кандидатів — 30 хвилин.

            Рівень володіння державною мовою підтверджує державний сертифікат. Запис про видачу державного сертифікату заноситься до Реєстру про видачу державних сертифікатів. Остаточні результати іспиту своїм рішенням встановлює Комісія протягом 15 календарних днів, дані про сертифікати вносять до Реєстру державних сертифікатів у цей же або наступний день.

            Обов'язкова попередня реєстрація, тому зареєструватися для складання іспиту можна лише на сайті: exam.mova.gov.ua. Інформацію щодо відкриття дат реєстрації на іспити  можна отримати на сайті: mova.gov.ua та на сторінці сайту у Фейсбук. Претенденту необхідно мати при собі документ, що засвідчує особу.

            З метою оптимізації процесу організації та проведення іспитів, Постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 815 внесено зміни до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Зокрема, тривалість іспиту на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов'язків скорочено до 30 хвилин, переглянуто набір завдань та графік проведення іспитових сесій в центрах іспитування. Це значно збільшило пропускну спроможність іспитових центрів.

            Приємно відзначити, що складати іспит їдуть до міста Кривого Рогу з різних областей, адже тут відмінні умови для всіх бажаючих.

вгору