(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Інформація про роботу служби у справах дітей виконкому районної у місті ради

Інформація про роботу служби у справах дітей виконкому районної у місті ради

Одним із головних завдань служби у справах дітей виконкому районної у місті ради є захист законних прав і інтересів дітей.

Діти, перш за все, мають право на безпечне життя, повагу і розуміння з боку біологічних та прийомних батьків.

На жаль, є випадки, коли батьки порушують права своїх дітей. Найчастіше порушуються права дітей в неблагополучних сім’ях, в яких батьки не працюють, а тому не в змозі забезпечити дітей повноцінним харчуванням, одягом, взуттям та іншими необхідними речами. Особливо небезпечним для дітей є зловживання батьками спиртними напоями або вживання ними наркотичних засобів.  Бувають і такі прикрі випадки, коли подальше перебування  дітей в сім’ї загрожує їх життю та здоров’ю.

За 8 місяців поточного року 4 дітей було вилучено із сімей за рішенням виконкому районної у місті ради, 47 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, відносно 12 батьків подано до судових органів позовні заяви виконкому районної у місті ради  про позбавлення їх батьківських прав з метою соціального захисту дітей.

Поряд з випадками порушення прав дітей існує таке ганебне явище, як домашнє насильство по відношенню до дітей.    

У більшості дітей, які були жертвами насильства, бувають серйозні відхилення  в психічному розвитку. Жорстоке поводження з дітьми в подальшому формує з них соціально-неадаптованих людей, не здатних створити повноцінну сім’ю, бути гарними батьками, а також є поштовхом до створення жорстокості по відношенню до власних дітей.

Сьогодні на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 17 дітей,  які  зазнали  психологічного  та  фізичного насильства з боку членів  сім’ї. Кривдники дітей притягнуті до адміністративної відповідальності.

Працівниками служби у справах дітей спільно з представниками ювенальної превенції Криворізького районного відділу поліції постійно перевіряються умови проживання і виховання дітей, відносно яких вчинено домашнє насильство, з метою недопущення  повторних випадків насильства.  

вгору