(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Інформація про роботу служби у справах дітей

Інформація про роботу служби у справах дітей

Протягом 9 місяців 2023 року службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводилася цілеспрямована робота з реалізації пріоритетних напрямків державної політики щодо поліпшення становища дітей у районі, їх соціального захисту та виведення із кризового стану сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Залишається актуальною проблема дитячої бездоглядності та злочинності.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з суб’єктами соціальної роботи постійно здійснюється комплекс організаційно-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання соціального сирітства та попередження негативних явищ у дитячому середовищі.

Протягом 9 місяців 2023 року структурними підрозділами виконкому районної у місті ради спільно з Криворізьким районним управлінням поліції ГУНП України у Дніпропетровській області, Криворізьким міським центром соціальних служб, навчальними та лікувальними закладами проводилася цілеспрямована робота у вирішенні питань запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, профілактики злочинності, негативних проявів серед дітей, соціального сирітства, попередження домашнього насильства і жорстокого поводження з дітьми, реалізації права дитини на охорону здоров’я, освіту та сімейне виховання.

У районі напрацьовані ефективні форми роботи з питань профілактики бездоглядності і правопорушень серед дітей і їх соціального захисту та набуто певний досвід по виведенню із кризового стану сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Створена система взаємоінформування стосовно виявлення дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків, які зазнали різних видів насильства, бродяжать, та дітей, які залишились без батьківського піклування.

З метою попередження випадків залишення дітей в умовах, небезпечних для їх здоров’я та життя, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради здійснювалася координація роботи щодо проведення спільних профілактичних рейдових заходів.

Так, протягом звітного періоду, під час проведення профілактичних рейдових заходів було затримано 18 дітей, 10 з яких влаштовано до дитячого державного закладу тимчасового перебування, 3-до закладів охорони здоров’я, 5- повернуто батькам на виховання.

Поряд з цим, у ході проведення рейдових заходів постійно здійснювалися перевірки умов проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Так, протягом 9 місяців 2023 року спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з співробітниками Криворізького районного управління поліції та полку патрульної поліції в м. Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції було відвідано 62 сім’ї, у яких виховується 73 дитини.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради надавалась перевага питанням раннього виявлення сімей і дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та забезпечення захисту прав і інтересів дітей, які виховуються у неблагополучних родинах.

Станом на сьогодні на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 131 дитина, яка опинились у складних життєвих обставинах.

Для покращення взаємовідносин у сім’ях, відновлення їх виховних функцій, упродовж звітного періоду спеціалістами служби у справах дітей з батьками проводилася індивідуально-профілактична робота щодо пропаганди здорового способу життя, корекції сімейних стосунків, подолання конфліктних ситуацій, 140 батьків, які свідомо ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків, притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП. До районного суду направлено 5 позовних заяв виконкому районної у місті ради щодо позбавлення батьківських прав 7 батьків відносно 12 дітей.

Постійно перебуває на контролі питання проведення профілактичних заходів по запобіганню насильницьких дій в сім’ях по відношенню до дітей.

Станом на 30.09.2023 на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 11 дітей, які зазнали насильства в сім’ї.

На кожну особу, якою вчинено насильство по відношенню до дитини, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради був підготовлений та направлений до Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області відповідний матеріал щодо притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за ст.173-2 КУпАП.

 На території району службою у справах дітей виконкому районної у місті ради організована робота по виявленню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З цією метою налагоджено механізм взаємодії служби у справах дітей з освітянськими, медичними закладами, правоохоронними органами.

         Станом на 30.09.2023 загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, складає 201 дитину. З них, 10 дітей перебувають на повному державному забезпеченні, 2 дитини у сім’ї родичів, 14 дітей влаштовані до закладів соціального захисту та евакуйовані до Австрії,  7 дітей є здобувачами освіти в закладах профтехосвіти, 168 дітей влаштовані до сімейних форм виховання, а саме: під опіку, піклування – 138 дітей; у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу – 30 дітей.

         Упродовж звітного періоду 31 дитині наданий соціально-правовий статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

         Всього на території району проживає 49 сімей, в яких виховується 56 усиновлених дітей. Згідно з графіком, упродовж звітного періоду перевірені умови проживання усиновлених дітей. Фактів порушень прав дітей не встановлено.

         На території району проживає 117 дітей, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, 36 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та 4 особи з їх числа, виховуються в 7 прийомних сім’ях та 4 дитячих будинках сімейного типу, з них: один дитячий будинок сімейного типу переміщенний з м.Берислав Херсонської області.

Протягом 9 місяців поточного року спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради відвідано 98 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою запобігання вчиненню правопорушень дітьми, які виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради при обстежені умов проживання підопічних дітей, з їх законними представниками проводилася індивідуально-роз’яснювальна робота щодо профілактики негативних явищ серед дітей.

         Створена у районі мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу дозволяє забезпечити право дітей на сімейну форму виховання.

         Під постійним контролем служби у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         У районі створено реєстр житлових будинків, власниками або користувачами яких є діти. З 201 дитини, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради, у власності мають житло 27 дітей, 140 дітей мають право користування житлом.

         Станом на 30.09.2023 на квартирному обліку щодо поліпшення житлових умов перебуває 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 51 особа з їх числа.

         З метою запобігання ненакопиченню боргів по сплаті за комунальні послуги по квартирам, що зберігаються за дітьми, які залишилися без батьківського піклування, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводиться роз’яснювальна робота серед опікунів щодо здачі квартир в оренду. На обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 1 квартира, яка здається в оренду. Орендар своєчасно сплачує рахунки за спожиті комунальні послуги та енергоносії.

Для координації діяльності усіх служб і відомств, причетних до проведення роботи по запобіганню дитячої бездоглядності і злочинних проявів серед неповнолітніх, та підвищення ефективності профілактичної і соціальної роботи з дітьми та сім’ями, які опинились у кризовому стані, при виконкомі районної у місті ради створена та ефективно працює комісія з питань захисту прав дитини.

Упродовж звітного періоду організовано та проведено 22 засідання комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 182 питання.

За результатами розгляду питань на засіданнях комісії, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради станом на 30.09.2023  підготовлено 69 проектів рішень виконкому районної у місті ради.

вгору