Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Гордість Придніпровського краю

Гордість Придніпровського краю

Значна подія в культурному житті міста відбулася на минулому тижні в Центральній  бібліотеці КЗК «Міська бібліотека для дорослих» - пройшла презентація  книги Василя Джміля «Вічний Ераст», присвячена видатній особистості – Ерасту Костянтиновичу Бродському, громадському діячу, просвітителю, меценату, успішному землевласнику та засновнику першого навчального закладу сільськогосподарського профілю на Придніпров’ї.

Відкрив презентацію голова Центрально-Міської районної  у місті ради Сергій Володимирович Нєженцев. Завдяки підтримки  цієї людини книга побачила світ.

Автор книги «Вічний Ераст» Василь Джміль – вчений, викладач сільсь-

когосподарських  технікумів та шкіл і редактор  книги – краєзнавець  Іван Найденко  розповіли  про  ідею написання художньо-документальних нарисів про Ераста Костянтиновича Бродського та його родину, як збирався матеріал, хто взяв участь у її створенні.

Ще до недавнього часу ім’я Ераста Костянтиновича Бродського було незаслужено забутим. Та й правдивих відомостей про цю знамениту людину  було обмаль. Тому доводилося  збирати по крупинці інформацію для відтворення його життєпису. Однак сьогодні, коли його славне ім’я піднято на заслужений п’єдестал, коли онук його Ераст Бикофф відвідав Ерастівку та привіз нам спогади своєї матері Софії Бикової-Бродської, автори мали можливість значно доповнити біографію знаменитого селекціонера, розповісти бодай коротко про його родину.

Наскільки видатною людиною був Ераст Костянтинович Бродський, можна судити зі слів його сучасника, англійського професора Коупа  «Е.К.Бродський – людина, якою кожна країна може пишатися, бачачи в ній запоруку свого економічного процвітання і благополуччя. Крім того, народ, до якого належать такі люди, як Е.К.Бродський, багато зобов’язаний їм за прокладений ними шлях до культури і прогресу».

В презентації книги взяли участь бібліотекарі усіх бібліотек міста, працівники  міського історико-краєзнавчого музею, краєзнавці, журналісти,    міста.

За доброю традицією, що склалася,  частину тиражу книги Василя Джміля «Вічний Ераст»  було передано в дар бібліотекам міста. Бібліотечні працівники та читачі щиро вдячні авторам за цінні подарунки.

Запрошуємо всіх мешканців Центрально-Міського району до Центральної бібліотеки для дорослих (пр. Поштовий, 42), де ви  зможете   ближче ознайомитись з новою книгою Василя Джміля та відкрити для себе нові сторінки з історії та життя нашого відомого земляка.

вгору