Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Фотовиставка в «Музеї Михайла Мармера»

Фотовиставка в «Музеї Михайла Мармера»

Презентація соціального фотопроекту військового фотокореспондента та волонтера Дмитра Муравського «Коли закінчиться війна…», що відбулася 21.10.2016 у Криворізькому музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», стало значною подією в культурному житті нашого міста.

Впровадження цього проекту в Кривому Розі ініціював голова правління ГО «Волонтерська платформа» Сергій Бурлака, а реалізацію здійснювали ряд соціальних інституцій: Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», ГО «Благодійний фонд Костянтин Караманіц», ГО «КЕТЕР», ГО «Професійний розвиток», Криворізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також ТОВ «Вертикаль «Рекламна Кампанія».

«Коли закінчиться війна…» – це довгостроковий багатофункціональний проект, що включає кілька циклів: «Рани війни», «Жахи війни», «Обійми війни», «Все тільки починається» та інші. Географія та часові періоди фоторобіт охоплюють всю зону АТО – Слов’янськ, Краматорськ, Волноваха, Іловайськ, Комінтерново, Красногорівка, Широкино, Дебальцеве, Донецький аеропорт, Гранітне, Зайцеве, Авдіївка, Мар’їнка та інші. Головною метою автора є привернення широкого кола громадськості до проблем соціалізації учасників АТО, членів їх родин та тимчасово переміщених осіб зі Сходу України.

Вперше презентація даного проекту відбулася 7 жовтня 2016 року у Києві в приміщенні «Українського дому» та одразу ж набула розголосу по всій країні. Беручі до уваги патріотичний настрій населення Кривого Рогу, громадські активісти та представники волонтерських організацій вирішили долучитися до спільної ідеї показу реалій сучасної війни та непідробних емоцій учасників бойових дій в зоні АТО, про що самі військовослужбовці завжди мовчать.

Ознайомитися з фотовиставкою виявилося чимало охочих: до Музею Михайла Мармера завітали школярі, студенти, курсанти, викладачі вищих навчальних закладів, представники поліції, учасники бойових дій в зоні АТО, небайдужі мешканці. .
Зі словами привітання до присутніх звернулися почесні гості: голова Центрально-Міської районної у місті ради Сергій Володимирович Нєженцев, куратор Батальйону «Кривбас», активний волонтер Микола Колесник, полковник запасу, заступник командира Батальйону «Кривбас», голова ГО «БНЗ Кривбас» Юрій Сіньковський, депутат Центрально-Міської ради, представник Центру допомоги бійцям АТО та членам їх сімей, співорганізатор проекту Ігор Железняк, викладач Криворізького коледжу Київського національного університету Любов Висоцька. Кожен з виступаючих наголосив на тому, як важливо сьогодні розуміти ситуацію в Україні та бачити війну із середини, аби допомогти воїнам, що стоять на захисті миру й свободи всієї країни, що кожне фото – не просто кадр, зроблений під час бою, це фрагмент життя людей, які жертвують собою заради усіх нас.

Потрібно відзначити, що більшість фоторобіт Дмитра Муравського впізнаються – вони багато друкуються, навіть стали українським символом мужності, героїзму та волі. Розглядаючи фотографії, гості не приховували своїх вражень від таланту й майстерності автора: серед дорослих відбулися дискусії, а в колі молоді – захоплення мужністю героїв.

Кожен, хто побував на заході, зміг побачити не лише уривки сьогоднішніх реалій на Сходу України, а й відчути на собі тягар війни за незалежність держави.

Запрошуємо жителів і гостей міста Кривого Рогу відвідати виставку, що працює щодня, крім суботи, з 11.00 до 16.00. 

вгору