Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Фольк-мандрівка у дитячий бібліотеці № 8

Фольк-мандрівка у дитячий бібліотеці № 8

Літо – чудовий час для цікавого дозвілля, барвистих свят, захоплюючих ігор та розваг. Організація змістовного дозвілля маленьких мешканців Центрально-Міського району стає невід'ємною частиною роботи бібліотеки – філіалу № 8 КЗК «Міська дитяча бібліотека» КМР, тому наші бібліотекарі перетворюють літні канікули для дітей в захоплюючу подорож.

Одним із яскравих заходів стала фольк-мандрівка «Квітне земля на Купала», на яку завітали учні   пришкільного табору «Барвінок» КЗШ № 29. У святково вбраному квітами, віночками та зеленими духмяними травами приміщенні бібліотеки діти відправилися  в казкову літню подорож, де на них чекало знайомство із самим чарівним святом українців – святом Івана Купала. Бібліотекарі підготували цікаву розповідь про те, як шляхом злиття християнських та язичницьких традицій було створено це містичне свято, яким  величезним змістом для наших пращурів було воно сповнене і тому, включало в себе велику кількість різноманітних обрядових дійств, пісень, приговорів, прикмет, ворожінь, легенд та повір’їв, що пов’язані з водою, вогнем і травами. Маленькі читачі бібліотеки слухали купальські пісні, сповнені таємниць та чарівництва – саме ці пісні мають певні стародавні магічні слова та вислови, спрямовані на захист врожаю від злих духів, в них  висловлюється подяка землі, вогню та воді.

Для цікавих розваг бібліотекарі запропонували дітям рухливі, інтелектуальні ігри, літературні вікторини, конкурси, пісні, танці. Під час проведення подорожі  жодна корисна лікарська рослина не постраждала – вінок «сплели» із загадок про квіти та лікарські рослини. Захід продовжився прикрашанням  різнокольоровими стрічками дерева – Купайла, загадуванням бажання та  переглядом мультимедійної  презентації «На Івана, на Купала».  Маленькі відвідувачі бібліотеки – філіалу № 8 залишилися дуже задоволеними проведеним часом та  виявили бажання частіше бувати в бібліотеці, а це – велика нагорода для бібліотекарів.

Відомий академік  Д.Лихачов сказав: «Бібліотека – це пам’ять народу». Приємно відзначити, що працівники  дитячої  бібліотеки № 8 роблять свій внесок в справу збереження пам’яті українського народу, відродження, популяризації наших звичаїв, обрядів та традицій.

вгору