Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Етнографічна подорож. «Легенди купальських свят» в дитячій бібліотеці №8

Етнографічна подорож. «Легенди купальських свят» в дитячій бібліотеці №8

З 6 на 7 липня святкується одна із самих поетичних подій українського обрядового календаря. Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, свято молоді – свято Івана Купала.

6 липня, напередодні одного з головних свят українського народного календаря, в бібліотеці – філії № 8 КЗК «Міська дитяча бібліотека» було проведено етнографічну подорож «Легенди купальських свят». Головною метою, яку ставили перед собою працівники бібліотеки, було знайомство маленьких "читайликів" з цим народним святом, навчити дітей любити, оберігати природу, підтримувати традиції свого народу та створити веселий настрій. У святково вбраному зеленню, квітами та вінками приміщенні бібліотеки на дітей чекало знайомство із самим чарівним святом українців. Діти дізнались, як шляхом злиття християнських та язичницьких традицій було створено свято Івана Купала. Що для наших пращурів це велике містичне свято було сповнене величезного змісту і тому включало велику кількість різноманітних обрядових дійств, пісень, приговорів, прикмет, ворожінь, легенд та повір’їв, котрі пов’язані з водою, вогнем і травами. Захід пройшов в атмосфері дружнього, невимушеного спілкування. Відвідувачі бібліотеки слухали купальські пісні, сповнені таємниць та чарівництва. Адже саме ці пісні мають певні древні магічні слова та вислови, що спрямовані на те, щоб захистити врожай від злих духів і висловлюють подяку землі, вогню та воді. Разом з бібліотекарями діти грали в ігри: «Перестрибни через багаття», «Потічок» та «Сплети віночок». При цьому в бібліотеці виконувались всі правила пожежної безпеки, бо «багаттям» був великий оберемок кропиви. Під час проведення подорожі жодна корисна лікарська рослина не постраждала, бо вінок діти «сплели» із загадок про квіти та лікарські рослини. Інформація, отримана учасниками під час проведення етнографічної подорожі, дозволила дітям досить успішно відповісти на питання вікторини «На Купала нічка мала». 

Під час подорожі діти мали змогу переглянути підготовану працівниками бібліотеки яскраву та пізнавальну електронну презентацію «На Івана. На Купала».

А наприкінці заходу працівники бібліотеки запропонували дітям продовжити нашу подорож у парку ім. Федора Мершавцева, відвідавши ввечері велике масове свято Івана Купала.

Відомий академік Д.Лихачов сказав, що «Бібліотека – це пам’ять народу». Саме тому працівники дитячої бібліотеки № 8 зберігають, примножують цю пам’ять українського народу та роблять внесок в справу відродження, популяризації та розповсюдження українських звичаїв, обрядів та традицій.

Бажаємо усім мешканцям Кривого Рогу приємного літнього відпочинку і цікавого дозвілля.

вгору