Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Етнографічна година в Центральній бібліотеці для дорослих

Етнографічна година в Центральній бібліотеці для дорослих

В народі кажуть: «Краще один раз побачити». Саме такий захід відбувся нещодавно в Центральній бібліотеці КЗК «Міська бібліотека для дорослих» - етнографічна година «Український жіночий стрій», під час якої пройшов показ  українського жіночого вбрання XIX століття. Провела показ гостя з міста Дніпро Майя Эрнст – колекціонер стародавнього одягу, майстриня з реконструкції  традиційних українських прикрас. Під час зустрічі М.Ернст розповіла присутнім, де і який тип одягу носили жінки в Україні, чим вони відрізняються та чим схожі, чому саме в тих, чи інших регіонах використовували певний крій та матеріали. Серед експонатів – одяг з різних регіонів України: Одеської, Полтавської, Черкаської, Вінницької, Ивано-Франківської областей, Гуцульщини та Буковини.                 

 Під час показу було представлено декілька десятків елементів жіночого вбрання – від нижніх сорочок до прикрас та головних уборів. Деяким більше ніж 100 років! Колекціонер М.Ернст не просто показала одяг, який носили жінки різного віку, а і продемонструвала, за допомогою молодих дівчат, як  правильно його вдягати.

Присутні на заході жінки  на власні очі  побачили,  в якій послідовності одягається кожен елемент  стародавнього  вбрання, а також, мали чудову нагоду  приміряти  на себе представлені експонати та сфотографуватись на згадку.

Відгуки про надзвичайно цікавий захід були щирі та виразні: «У красивому народному одязі людина починає відчувати себе в іншому історико-культурному контексті»,  «На хвилинку відчула себе дівчиною тих часів»,  «Навіть не уявляла, що український народний одяг настільки різноманітний і красивий!». А головна героїня заходу - Майя  Ернст поділилася з присутніми найважливішим: «Національний український одяг почала колекціонувати ще моя бабуся, потім моя мама. Тепер ця справа і самі вбрання перейшли до мене. Спочатку мене більш цікавили жіночі прикраси, потім стала збирати й одяг. Шкода,  що багато хто зараз не знають, звідки родом їхні бабусі, батьки. Збираючи національний  український одяг, намагаюсь нагадати людям, як важливо пам'ятати і поважати  рідну культуру, традиції, звичаї та історію свого народу».

Учасники заходу з цікавістю знайомились з книжковою виставкою «Жіночий український одяг. Історія. Традиції. Значення», яку підготували працівники бібліотеки.

Гості заходу ще довго ділилися приємними враженнями та висловлювали Майї Ернст щиру подяку за збереження стародавнього вбрання, як частини історії та культурного спадку.

Завдяки таким людям, як Майя Ернст, є шанс і у наступних поколінь побачити на власні очі історію одягу свого народу, доторкнутись до рідної культури.

вгору