(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | До відома землевласників та землекористувачів

До відома землевласників та землекористувачів

Рішенням Криворізької міської ради від 26.05.2021 №523 затверджено нову нормативну грошову оцінку земель м. Кривого Рогу, яка впроваджується з 1 січня 2022 року.

         Відповідно до Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) повинні самостійно обчислити суму земельного податку або орендної плати станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подати відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

         У разі введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель разом з податковою декларацією з плати за землю в обов’язковому порядку подається витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

         Таким чином, у зв’язку з введенням в дію на території м. Кривого Рогу нової нормативної грошової оцінки земель з початку 2022 року при декларуванні плати за землю всім землекористувачам міста необхідно разом з податковою декларацією надати до податкового органу витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок станом на 01.01.2022, виконаний відділом у Криворізькому районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області.

         Витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок видаються на безоплатній основі через Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради (пл. Молодіжна, 1) у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідноїзаяви.

         Також інформуємо, що на Публічній кадастровій карті України доступна електронна послуга замовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка дає можливість замовити витяг онлайн за умови внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру та ідентифікації суб’єкта звернення.

         Отже, всім землекористувачам, у яких право користування землею оформлене слід отримати новий витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку!

         З 1 січня 2022 року набуває чинності рішення Криворізької міської ради від 26.05.2021 №506 «Про встановлення ставок плати за землю та пільг із земельного податку на території м. Кривого Рогу».

         У зв’язку з введенням в дію з 01.01.2022 на території міста Кривого Рогу нової нормативної грошової оцінки земель та ставок плати за землю орендарям земельних ділянок комунальної власності міста Кривого Рогу слід звернутися із заявою до департаменту регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради для отримання розрахунку розміру орендної плати, що підлягає до сплати з 2022 року.

вгору