Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | До уваги суб'єктів господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність на ринках району!

До уваги суб'єктів господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність на ринках району!

З метою запобігання порушень Правил торгівлі на ринках району, відділ розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради повідомляє наступне.

На торговельному місці продавця-фізичної особи-підприємця установлюється табличка із зазначенням його прізвища, імені та по батькові, дати та номера запису номера в Єдиному державну реєстрацію юридичних осіб підприємців та назви органу, що здійснив цю реєстрацію, прізвища, імені, по батькові його реалізатора, а також фотографія продавця та розміщується копія свідоцтва про сплату єдиного податку та копія ліцензії у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Продавець (реалізатор) повинен мати при собі:

-      виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;

-      копію паспорта;

-      копію ідентифікаційного коду;

-      трудову угоду між фізичною особою-підприємцем та найманим працівником;

-      документи про сплату податків та тарифів за послуги ринку; належним чином оформлену особисту медичну книжку в разі продажу продовольчих товарів;

-      копії документів, що підтверджують якість та безпеку продукції, забезпечують її простежуваність та результати випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії, розташованої на агропродовольчому ринку (експертні висновки);

у разі реалізації плодоовочевої продукції - документ, в якому зазначено кількісний показник нітратів та пестицидів, а для тропічних плодів - копії документів, що підтверджують їх походження та проходження фітосанітарного контролю;

-      висновок  лабораторії  ветеринарно-санітарної експертизи  ринку  про відповідність якості продуктів харчування;

-      бланки товарних чеків.

У разі використання торговельного місця на умовах оренди в продавця повинна бути копія угоди з адміністрацією ринку про оренду, а на умовах суборенди - копія такої угоди із суб'єктом підприємницької діяльності (орендодавцем).

Під час проведення органами контролю та адміністрацією ринку перевірок роботи суб'єктів підприємницької діяльності продавці повинні пред'явити зазначені документи.

Засоби вимірювальної техніки, які використовуються продавцями на ринку, повинні бути в справному стані, мати діюче повірочне тавро та свідоцтво про повірку. Продавці повинні дотримуватися Правил користування засобами вимірювальної техніки у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг, затверджених наказом Держстандарту Українивід 24.12.2001 N633.

Зразки товарів, що є у продажу, повинні бути виставлені на видному для покупців місці. Продавці (суб'єкти підприємницької діяльності) повинні позначати ціни на товари на ярликах цін (цінниках), клейких стрічках або іншим способом.

При реалізації товару продавець (суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства звільнений від застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок) зобов'язаний видати покупцю товарів (послуг) за його вимогою, накладну, або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів», у якому зазначаються: найменування суб'єкта господарювання, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, найменування ринку, ряд та номер торговельного місця, найменування товару, ціна товару, дата продажу, прізвище, ініціали продавця та його підпис.

Дотримання адміністрацією ринків та суб'єктів господарювання зазначених правил є запорукою легалізації реєстрації суб'єктів господарської діяльності, забезпеченням податкових та інших бюджетних надходжень та забезпеченням прав громадян, які передбачені ЗУ «Про захист прав споживачів».

вгору