(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | До Дня пам'яті жертв Голокосту

До Дня пам'яті жертв Голокосту

27 січня світ вшановує пам'ять жертв Голокосту. Цю дату встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у листопаді 2005 не випадково – 27 січня 1945 року 6-а армія 1-го Українського фронту звільнила невелике польське місто Освенцім та табори смерті Аушвіц і Аушвіц-2-Біркенау. Досвідчені фронтовики, яким смерть не раз дивилася в очі, жахнулися від того, що побачили: гори трупів, котрі нацисти не встигли утилізувати, напівживих, – обтягнуті шкірою скелети, – людей, що через глибоке виснаження не могли рухатися, і до кінця не віряли у те, що їхні страждання закінчились.

         Аушвіц став світовим символом нацистських злочинів. «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеку, що приховуює у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…», йдеться у Резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналася до цього документу у 2012 році та разом зі всім світом почала відзначати пам'ять про ту сумну подію.                                   

      Щороку до цієї дати у Криворізькому музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» проводяться тематичні заходи. 2022 рік не став винятком – з 19 січня по 1 лютого у музеї проводиться Марафон скорботи, присвячений пам'яті безневинно загиблих у роки Голокосту. У Марафоні приймають участь студенти та школярі криворізьких навчальних закладів та шкіл сільських районів. Тема Голокосту для підліткової аудиторії не нова, а ось причини, що спонукали створення антилюдської ідеології в німецькому суспільстві,  для них не зовсім зрозумілі та завжди викликають багато питань. Тому під час таких лекцій аналізуються передумови формування агресивної політики Третього Рейху, причини та наслідки Голокосту, його уроки для людства.  По завершенню присутні беруть участь у Церемонії скорботи, кладуть квіти до музейного символу єврейської трагедії «Дерево пам'яті» та вшановують жертв Голокосту хвилиною мовчання.

         Всі бажаючі, особливо учнівська та студентська молодь, мають нагоду відвідати у ці дні  Криворізький музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», що розташований у приміщенні го-ловної криворізької синагоги “Бейс Штерн Шульман” (вул.Пушкіна, 46).

вгору