(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Анонси | День працівників культури та майстрів народного мистецтва

День працівників культури та майстрів народного мистецтва

9 листопада в Україні відзначається День працівників культури та майстрів народного мистецтва. З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, цей День став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови.

                Центрально-Міський район по праву вважається історичним і культурним центром нашого міста, адже тут зосереджена значна кількість закладів культури, серед яких: КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка»; КЗК “Міський історико-краєзнавчий музей” КМР; КЗК «Міський виставочний зал» КМР; КЗ “Палац культури “Карачуни” КМР; КЗ “Криворізький обласний фаховий музичний коледж” ДОР”; комунальні заклади спеціалізованої мистецької освіти: “Музична школа №1” КМР, “Школа мистецтв №2” КМР, “Художня               школа №3” КМР та 6 бібліотек — дві дитячі, п'ять - для дорослих. Всього в 14 комунальних закладах культури працюють 490 працівників. Це велика когорта професіоналів, досвідчених і молодих спеціалістів, відданих своїй справі, які плідно працюють на благо району та міста, відіграють величезну роль у вихованні підростаючого покоління. Серед працівників культури Центрально-Міського району високе звання “Заслужений артист України”, “Заслужений діяч мистецтв України”, “Заслужений працівник культури України”та “Заслужений художник України” мають сім чоловік. Ми пишаємося кожним з них, хто вніс та продовжує вносити вагомий особистий внесок у розвиток культури міста Кривого Рогу та прославляючи його далеко за межами.

         2021 рік видався багатим на ювілеї в галузі культури — 90 років від дня заснування виповнилося КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка», 60 років від дня заснування -  КЗ “Криворізький обласний фаховий музичний коледж” ДОР”; 85 років від дня заснування - КЗСМО “Музична школа №1” КМР, 70 років від дня заснування - бібліотеки-філіалу № 17 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР та 70 років від дня заснування бібліотеки-філіалу № 8 КЗК «Міська дитяча бібліотека» КМР.

         5 листопада 2021 року, у день ювілею Криворізького академічного міського театру драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка, на його фасаді встановлено меморіальну дошку на честь талановитого актора, єдиного Народного артиста в місті Кривому Розі - покійного Володимира Кириловича Полубоярцева.

         Пам'ять про цю велику людину завжди житиме в серцях багатьох криворіжців.

                Шановні працівники галузі культури! Ваша праця завжди на виду: ви створюєте людям свято, цікаве дозвілля, сприяєте духовному розвитку підростаючого покоління, допомагаєте молоді долучатися до справжніх витоків української культури, бачити в ній все саме найкраще і цінне. Саме ви відкриваєте чисте живе джерело світової культури, знайомите зі скарбами людської цивілізації. Нехай ваша праця буде гідно винагороджена, а ви — завжди затребувані, щасливі, успішні!

         Бажаємо вам нових мистецьких перемог, успішної реалізації творчих ініціатив і нових проектів, невичерпного джерела натхнення, міцного здоров'я та родинного затишку.

вгору