(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | День пам'яті жертв Голокосту

День пам'яті жертв Голокосту

27 січня — Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, у цей день 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

В Криворізькому музеї культури єврейського народу та істрії Голокосту “Музей Михайла Мармера”, розташованому в будівлі головної Криворізької синагоги “Бейс Штерн Шульман”, 27 січня відбувся інтерактивний захід для учнівської молоді, присвячений Дню пам'яті жертв Голокосту. Директор музею Світлана Піддубна провела надзвичайно проникливу і детальну інтерактивну лекцію про страшні і трагічні події тих років, про мільйони безвинних жертв, яких забрали концтабори Освенціма, багатьох інших міст. Відбулося щире та відверте спілкування з молоддю, почули їхні думки та висновок - сьогодні ми не маємо права забувати історію тих злочинів проти людства. Трагедія Голокосту є уроком для всього людства, який потрібно пам'ятати і ніколи знову не допустити. Присутні вшанували жертв Голокосту запаленням свічок і хвилиною мовчання.

Поруч з міською синагогою “Бейс Штерн Шульман” розташовано меморіальний пам'ятник “Криворізька трагедія”, в пам'ять про розстріляних євреїв міста Кривого Рогу під час Другої світової війни. Окупаційними військами було знищено близько 15 тисяч євреїв міста Кривого Рогу. Парафіяни стали ініціаторами створення цього пам'ятника, урочисто відкритого 20 червня 2013 року. Щороку тут проходять заходи в пам'ять про тисячі загиблих в роки Другої світової війни.

В музеї культури єврейського народу та істрії Голокосту в Центрально-Міському районі міста Кривого Рогу, створеному за ініціативою та на базі приватної колеції експонатів мецената Михайла Мармера. діє 5 постійних експозицій “Время народа”, “Душа народа”, “Горе народа”,”Катастрофа”, “Возрождение”. Музей створений не лише для євреїв. Більшість його експозицій розраховано на сприйняття не євреями єврейської національної культури через знайомство з рарітетними експонатими, що висвітлюють їх побут, релігію. Тому музей стане цікавим відкриттям для представників різних національностей сучасної України — тих, хто любить та бажає знати історію рідного краю, хто бажає зрозуміти феномен єврейського народу.

вгору