(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Анонси | Чорнобиль - біль України

Чорнобиль - біль України

У цьому році ми відзначаємо 35-ту річницю Чорнобильської трагедії. 26 квітня 1986 рік. Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і створив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Пам'ять про їх подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.  

27 квітня 2021 року о 14.00 в КЗК “Міський історико-краєзнавчий музей” КМР відкривається виставка "Чорнобиль - біль України", присвячена 35-ій річниці Чорнобильської трагедії та Міжнародному дню пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Мета виставки - представити крізь призму фотографій, документів, ілюстративного та друкованого матеріалу, колекційного зібрання і речових експонатів участь криворіжців у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Запрошені гості: Олексій Цибань - голова ГО «Криворізька міська організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна»; Олег Рижков - майстер виробничого навчання криворізьких територіальних  курсів ЦЗ та БЖД; Анатолій Андржеєвський - учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році, художник, письменник; Лариса Рукавець - криворізька поетеса; курсанти та викладачі Криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, представники ЗМІ.

         Також, до уваги відвідувачів пропонується перегляд відеофільму, присвяченого 30-річчю Криворізької громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» та презентація фотосвітлин Анатолія Андржеєвського.

         Запрошуємо всіх криворіжців та гостей міста відвідати виставку "Чорнобиль - біль України", що триватиме в КЗК “Міський історико-краєзнавчий музей” КМР до 01.06.2021”.

вгору