(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Чи можлива реєстрація місця проживання дитини, без згоди одного з батьків?

Чи можлива реєстрація місця проживання дитини, без згоди одного з батьків?

Відповідно до п.18 Постанови КМУ від 02.03.2016 року №207 у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків.

Але бувають випадки, коли один з батьків не дає письмової згоди на реєстрацію місця проживання малолітньої дитини. Підставами такої поведінки можуть бути різні причини: або байдужість та безвідповідальність, або проживання в іншій країні, або при відсутності інформації, при зникненні безвісті та в усіх інших випадках, що унеможливлюють отримання згоди.

Тому виникає питання, яким чином зробити так, щоб досягти позитивного результату у даній ситуації.

Для реєстрації місця проживання дитини без згоди батька або матері необхідно:

- звернутися до відділу реєстрації місця проживання громадян із заявою про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання дитини;

- отримати відмову з даного питання;

- звернутися з позовом до суду.

Діючим законодавством не закріплено обмеження щодо реєстрації місця проживання дитини, а лише встановлено певний порядок її реєстрації за згодою батьків або за рішенням суду, який дозволив прописати дитину без згоди одного з батьків.

вгору