(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Анонси | Анонс нумізматичної виставки в історико-краєзнавчому музеї

Анонс нумізматичної виставки в історико-краєзнавчому музеї

02 вересня 2021 року в КЗК Міський історико-краєзнавчий музей” КМР стартує нумізматична виставка «Багатолика гривня», присвячена 25-річчю введення офіційної валюти України національної валюти – гривні. Виставка створена спільно з ГО «Криворізьке об’єднання колекціонерів», з приватної колекції Сергія Асмолова - голови правління цієї громадської організації.

Виставка паперових грошей дозволяє простежити еволюцію банкнот України за період незалежності, багатство і різноманіття іконографії, застосовані дизайнерські рішення, різні ступені захисту від фальшування, а також, певні аспекти роботи НБУ. Зображальний матеріал на аверсі та реверсі виступає потужним підґрунтям для вивчення історії власної країни крізь призму осіб та персоналій, пам’яток архітектури та мистецтва.

Представлені всі емісії гривні та її попередника – купоно-карбованця: по номіналам, експонуються екземпляри з різними підписами голів Національного Банку України, ювілейні випуски, незатверджені зразки, а також ті банкноти, що не були введені в офіційний обіг. Деякі з них мають наклад не більше 800 одиниць і є справжньою рідкістю для цінителів боністики. Окремим блоком подаються презентаційні та сувенірні банкноти, присвячені адміністративно-територіальним суб’єктам України, 100-річчю подій Української революції, 30-річчю незалежності України, легендарним вітчизняним літакам, діячам політики, науки та культури, футбольним клубам і, навіть, найнебезпечнішим представникам фауни України. Колекційні банкноти розкривають й сучасні аспекти боротьби зі світовою пандемією, зокрема, паперова бона «Дякуємо лікарям за життя». Колекційне зібрання хронологічно охоплює період часу 30 років. Всього для огляду пропонується 280 паперових банкнот.

Це вже п’ята персональна виставка Сергія Асмолова за останні два роки у стінах міського історико-краєзнавчого музею. За цей час були представлені наступні монетні зібрання: «Флора і фауна», «Видатні жінки», «Визволення України, закарбоване в металі», «Тема спорту на монетах України».

На відкритті виставки будуть присутні колекціонери, краєзнавці, фінансисти, банкіри, громадські діячі, історики та журналісти.

вгору