(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Альманаху “Саксагань” — 30 років

Альманаху “Саксагань” — 30 років

10 червня 2021 року КЗК “Міський історико - краєзнавчий музей” КМР гостинно приймав запрошених на відкриття фото-документальної виставки «Арена юності та досвіду», присвяченої 30-річчю альманаху «Саксагань». Привітати альманах “Саксагань” до затишного залу музею зібралися письменники, поети, художники, члени редколегії, журналісти та представники творчої інтелігенції міста Кривого Рогу.

         На виставці були представлені фото, особисті речі та твори образотворчого мистецтва, присвячені криворіжцям – поетам,прозаїкам, журналістам, художникам, громадським діячам, які публікувалися в «Саксагані» та були членами її редколегії. Гостям заходу були показані випуски альманаху за 30 років та літературні видання, що виходили в «Бібліотечці альманаху «Саксагань». Представив виставку та супроводжував цікавою розповіддю Андрій Євгенович Чубенко - головний зберігач фондів КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР.

         За 30 років творчого життя виросло ціле покоління, що творило і продовжує творити в епоху “Саксагані”. Три з половиною тисячі прозаїків, поетів, драматургів, публіцистів стали гостями, друзями, повноцінними мешканцями цього творчого світу.

         Щирими словами привітань, побажань, вдячності альманаху, зворушливими спогадами ділилися гості, тепло згадували: Анатолія Липицького - першого головного редактора “Саксагані”; Олексія Старікова - автора безлічі книг, відомого далеко за межами України; Юрія Камінського - людини-легенди, чиї книги видані як у нас, так і за кордоном; Наталію Шопяк — дивовижну поетесу, невтомного організатора, а також, згадували багатьох відомих та улюблених авторів, всіх, хто створював духовний простір.

         30 років альманах «Саксагань» несе прекрасне і світле, ділиться самим потаємним з читачами. Прекрасно, що на сьогодні є дивовижний       результат — зіркове небо талантів, таких різних і не схожих, таких необхідних нашому місту, країні, планеті!

вгору