Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | 50-річчя з дня відкриття першої експозиції в міському історико-краєзнавчому музеї

50-річчя з дня відкриття першої експозиції в міському історико-краєзнавчому музеї

21 лютого 2018 року у КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» Криворізької міської ради відбувся урочистий захід з нагоди 50-річчя від дня відкриття першої експозиції закладу. Сам музей був заснований Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 09 січня 1960 року.

На захід було запрошено поважних гостей - науковців, краєзнавців, літераторів, художників, викладачів навчальних закладів, представників ЗМІ. Але головними гостями стали ветерани музейної справи - колишні співробітники закладу, які віддали йому вагому частку свого життя. Під час урочистостей вони були нагороджені подяками управління культури виконкому Криворізької міськради та міської профспілки працівників культури. Спеціально для заходу художником-оформлювачем музею, скульптором Віталієм Македонським розроблено пам'ятну медаль, яка стала нагородою ветеранам за їх подвижницьку працю.

Затамувавши подих, усі гості слухали спогади 91-річної Моісеєнко Нонни Василівни - співробітника музею з 1960 року, Пісної Ніни Борисівни, яка за 31 рік пройшла шлях від молодшого наукового співробітника до директора, археолога і пошуковця Юрія Анатолійовича Лук'янченка. Гості подарували музею цінні експонати: Ю.Лук'янченко - знайдені ним рештки викопної морської тварини, що жила понад 25-10 млн. років тому на Криворіжжі, І.Шевченко - прапор археологічної експедиції Людмили Крилової, що у 1964-1966 роках досліджувала наш край. Відомий письменник, лауреат премії ім. Т.Г. Шевченка Григорій Джамалович Гусейнов презентував свою останню роботу - книгу «Принцеси революції», де описані події частково пов'язані з Криворіжжям. Привітали музей зі святом і відомий біолог та краєзнавець Вікторія Тротнер, і скульптор та художник Володимир Токар, який оформлював експозицію музею, і письменник та видавець Володимир Стецюк, інші гості.

Працівники музею підготували мультимедійну презентацію «50 років експозиції музею», під час демонстрації якої гості заходу мали змогу ознайомитись або пригадати етапи розвитку музею, ближче дізнатись про його діяльність, краще усвідомити роль закладу у культурному житті міста.

У цей урочистий для музею день була відкрита, також, експозиція графічних робіт українських художників з фондів музею, присвячена 74-й річниці звільнення Кривого Рогу від нацистських загарбників.

Запрошуємо криворіжців, особливо учнівську та студентську молодь, завітати до затишних залів міського історико-краєзнавчого музею та ближче доторкнутися до багатої і славетної історії нашого рідного міста Кривого Рогу.

вгору