(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | 35 років — уроків

35 років — уроків

 

23 квітня 2021 року в КЗК “Міський виставочний зал” КМР  відкрилася виставка "35 років уроків", присвячена 35-ій річниці Чорнобильської трагедії. Виставка є унікальною — тут представлені фотографії та інші творчі роботи з приватних колекцій, що висвітлюють страшні квітневі події 1986 року, коли стався вибух на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції. Трапилось це в 130 кілометрах на північ від Києва. Велетенське полум'я розірвало тоді нічну темряву. Ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому. Мирна щаслива весна перестала існувати для українського народу...

На представлених фотографіях висвітлені перші години та перші дні трагедії, коли ще нічого не було зрозуміло і усвідомлено.

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС, представники Криворізької міської організації "Союз Чорнобиль України" завітали в цей день до КЗК “Міський виставочний зал” КМР, щоб знову і знову згадати ті події та всіх до одного, хто з честю виконав свій громадський і службовий обов'язок. Гостей заходу привітав голова ГО «Криворізька міська організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» Олексій Цибань.

Голова Центрально-Міської районної у місті ради Катерина Мурашова тепло привітала героїв-ліквідаторів, висловила щирі слова подяки та вручила їм заслужені відзнаки.

         Анатолій Андржеєвський - учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році, художник, письменник і автор деяких представлених фотосвітлин, поділився своїми спогадами про ті трагічні події, розповів про свою участь та участь товаришів у ліквідації наслідків аварії. Всі вони, перебуваючи в зоні високої радіації, ризикуючи своїм життям, робили все можливе і неможливе, щоб попередити поширення аварії, врятувати станцію від руйнувань. Не було часу думати про себе: треба було рятувати станцію і вони її врятували.

         Чим далі у часі відступає той трагічний день 26 квітня 1986 року, тим ясніше усвідомлення того, що день цей став суворим попередженням людству і вимагає від нього усвідомленої участі в розвитку світу.

вгору