Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Про патронатне виховання дітей

Про патронатне виховання дітей

В службі у справах дітей виконкому районної у місті ради, на первинному обліку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  перебуває 204 дитини, з яких 90% виховуються у сімейних формах виховання.

В рамках затвердженої у серпні 2015 року Національної стратегії захисту прав людини, поступово  запроваджується механізм розміщення дітей у патронатні сім’ї.

26 лютого 2016 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми». Зазначеним законодавчим актом у главі 20 Сімейного кодексу України закріплено поняття «Патронат над дитиною».

         Патронатне виховання є новою формою сімейного влаштування дітей, при якій  права і обов'язки по захисту прав дитини розмежовані між патронатним вихователем та органом опіки та піклування. Патронатне виховання є більш гнучкою формою влаштування дітей в сім'ю і дозволяє жити в сім'ї дитині будь-якого віку, як за наявності у нього встановленого юридичного статусу, так і безпосередньо відразу після вилучення із сім'ї, замість влаштування до центрів реабілітації. 

Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Це звичайна квартира, де дітьми опікуються вихователі. У цей час соціальні працівники працюють із батьками щодо повернення цих дітей у власну родину.

Сучасна державна політика у сфері захисту прав дітей спрямована на те, щоб узагалі відійти від виховання дітей в школах-інтернатах. Дитина повинна виховуватися в сім’ї або, принаймні, у закладах із сімейною формою виховання.

вгору