Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Інформація про роботу служби у справах дітей виконкому районної у місті ради у І півріччі 2016 року

Інформація про роботу служби у справах дітей виконкому районної у місті ради у І півріччі 2016 року

У І півріччі 2016 року службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводилася цілеспрямована робота у вирішенні питань запобігання дитячої бездоглядності і безпритульності, профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, їх соціального захисту, реалізації права дитини на охорону здоров'я, освіту та сімейне виховання.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради  напрацьовані  ефективні форми роботи з питань профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей і їх  соціального захисту  та набуто певний досвід по виведенню із кризового стану  сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Перш за все, в районі створена і працює система взаємоінформування стосовно  виявлення дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов'язків, які зазнали насильство, бродяжать, та дітей, які залишились без батьківського піклування. Розробленою системою взаємоінформування врегульовано взаємодію між службою у справах дітей, відділом освіти виконкому районної у місті ради,  районним відділом внутрішніх справ,  навчальними і лікувальними закладами району та Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

По-друге, в районі відпрацьований механізм проведення на території району профілактичних рейдових заходів "Діти вулиці", "Неблагополучна сім'я", "Допінг", "Комп'ютерний клуб". Ефективність вищезазначених рейдів полягає в тому, що вони проводяться комісійно, у складі спеціалістів служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, представників освіти, охорони здоров'я, співробітників районного відділу міліції, спеціалістів Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Це дає можливість одразу зорієнтуватися та колегіально вирішити питання надання відповідної соціальної допомоги, якої потребує дитина.     

Протягом  І півріччя  2016 року на території району було проведено  85 профілактичних рейдів, в ході яких затримано 9 дітей, що потребували державної підтримки та соціального захисту,  7  були тимчасово влаштовано до КЗ "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей", 2 дітей повернуто на виховання батькам.

Крім того, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради, за участю закладів освіти, порушено перед Центрально-Міським відділенням поліції Криворізького відділення поліції ГУНО в  Дніпропетровській області  47 клопотань про притягнення батьків, які належним чином не виконують батьківські обов'язки,  до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП,  8 батьків позбавлено батьківських прав відносно 8 дітей.

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби у справах дітей виконкому районної у місті ради є вдосконалення соціально-психологічної та правової допомоги сім'ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, спрямованої на попередження та вирішення проблем сімейного неблагополуччя.

В районі вдалося створити систему взаємодії державних органів та структур, як суб'єктів соціальної роботи, на які законодавством покладено здійснення дієвих заходів в роботі з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.    

         З метою підвищення ефективності соціальної роботи з дітьми та сім'ями, які опинились у кризовому стані, у районі створені і працюють  комісія з питань захисту прав дитини та комісія з питань взаємодії суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах.

Станом на 01.07.2016 на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 125 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Умови проживання дітей вказаної категорії постійно перевіряються педагогами закладів освіти, спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, фахівцями з соціальної роботи Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради організована профілактична робота в  закладах освіти району по запобіганню дитячої злочинності,  бездоглядності і негативних проявів серед молоді, яку здійснює інформаційна група у складі спеціалістів служби у справах дітей, Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представників правоохоронних органів та районного лікаря-нарколога. В рамках цієї роботи протягом І півріччя 2016 року було організовано і проведено 14 інформаційних зустрічей з учнями та їх батьками.

Основним завданням виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування, щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, сприяння їх усиновленню.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" служба у справах дітей виконкому районної у місті ради вживає заходів щодо розвитку сімейних форм виховання та влаштування в сім'ї громадян дітей пільгової категорії.

Сьогодні більшість дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають в сім'ях громадян, а саме:

- у сім'ях опікунів, піклувальників проживає - 139  дитина;

- у прийомних сім'ях - 23 дитини;

-у дитячих будинках сімейного типу - 15 дітей, 

що складає 92,1 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.  

На початку  2016 року в закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувало 11 дітей, станом на 01.07.2016 у вищевказаних закладах залишилось - 9 дітей.

У І півріччі поточного року з інтернатних закладів до сімейних форм виховання влаштовано 3 дітей.

Пріоритетною формою влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є їх усиновлення, оскільки усиновлена дитина у правовому відношенні є найбільш захищеною, так як набуває в особі усиновлювачів батьків.

Для реалізації в районі державної політики щодо усиновлення дітей в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради працює електронно-інформаційна система "Діти". Спеціалістами служби зібрано найдокладнішу інформацію про кожну дитину, яка залишилася без батьківського піклування, постійно уточнюється банк даних дітей, які підлягають усиновленню та громадян, які бажають бути усиновлювачами.

У І півріччі 2016 року усиновлено громадянами України 5 дітей. 

Однією з сімейних форм виховання є прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу.

На території Центрально-Міського району функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 3  дитячих будинку сімейного типу, в яких виховується 15 дітей вказаної категорії.  

На обліку у виконкомі районної  у місті ради перебуває 62 квартири та 27 домоволодінь, що зберігаються за 122 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування:  36 дітей є власниками та співвласниками житла, 86 дітей мають право користування житлом. 

Для вжиття заходів щодо збереження  та утримання в належному стані житла, яке на праві власності або праві користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, органом опіки та піклування призначаються опікуни над вищевказаним житлом. Станом на сьогодні 28 осіб призначено  опікунами над житлом, що зберігається за дітьми вказаної категорії.

У виконкомі районної у місті ради створений та працює механізм постановки на квартирний облік дітей вказаної категорії, яким виповнилось 16 років.

У І півріччі 2016 року поставлено на квартирний облік у виконкомі районної у місті ради 3  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього на квартирному обліку перебуває 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

         Протягом звітного періоду службою у справах дітей, відділом освіти, комітетом у справах сім'ї та молоді виконкому районної у місті ради  проводилися відповідні організаційні заходи щодо відпочинку дітей пільгових категорій.

Так, у червні 2016 року у тимчасових таборах з денним перебуванням, що функціонували на базі закладів освіти району відпочило   74 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах.

 У червні 2016 року у  дитячому оздоровчому таборі "Слава" оздоровлено   35 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сьогодні робота служби у справах дітей виконкому районної у місті ради спрямована на конкретну дитину та конкретну родину, на розв'язання їх життєвих проблем, надання  їм соціальних послуг у відповідності до їх потреб, та здійснення профілактичних заходів по відношенню до батьків з метою запобігання вилучення дітей із біологічної сім'ї.

вгору